Trabzonspor'a bu sezon büyük umutlar ile gelen Yusuf Yazıcı bir türlü aradığı ritmi bulamadı. Ankaragücü maçında yine vasat bir görüntü ortaya koya Yusuf ilk yarıda oyundan alındı.

Süper Lig ekibi Trabzonsporlu isme talip oldu! Karar ise... Süper Lig ekibi Trabzonsporlu isme talip oldu! Karar ise...

Süper Lig'de Ankaragücü karşısına bir çok oyuncusundan mahrum çıkan Abdullah Avcı, bu sezonun yıldızı Bakasetas'ın yerine Yusuf Yazıcı'yı ilk 11'e yazdı. Her ne kadar bu sezonun en çok yankı uyandıran transferlerinden biri olsa da Ankaragücü maçında bekleneni veremeyen yıldız futbolcu için büyük bir şanstı. Sorumluluğu artan 25 yaşındaki oyuncu, bu fırsatı çok kötü değerlendirdi.

Yusuf atakları yönetme görevini üstlenmesine rağmen bunu başaramadı. Milli futbolcu, özellikle ilk yarının sonunda rakibini bir pozisyonda solladı ve savunmayı 2'ye 1 yakaladı. Ancak yıldız oyuncu Gomez'e çok kötü bir pas attı ve arkadaşının kaleciyle karşılaşma şansını heba etti. İkinci yarının başında Abdullah Avcı tarafından kenara alınan Yusuf, 45 dakikada sadece 20 kez topla buluştu, 11 pas denemesinin sadece 5'inde isabet sağladı, 5 ikili mücadelenin 4'ünü kaybetti.