Trabzonspor'un genç futbolcularının durumu ne olacak?

Trabzonspor'da geçen sezon devre arası transfer edilen 5 genç futbolcu ve 2019'da transfer edilen Salih Kavrazlı'nın takımdaki geleceği herkes tarafından merak ediliyor. Bir futbolcu fabrikası olan Trabzonspor, şu ana kadar yetiştirdiği genç oyuncuları 3. Lig, 2.Lig ve 1.Lig'de birçok takıma kiraladı veya sattı. Bu oyuncular gittikleri takımlarda "Trabzonspor Ürünü" sloganını gururla taşırken, teknik direktör Abdullah Avcı'nın isteği ile takıma transfer edilen bu 5 isim ve Salih Kavrazlı'nın durumu ise farklılık taşıyor. Bonservisi ile uzun sözleşmelere imza atan oyuncular geride bıraktığımız süreçte forma şansı bulamadılar yeni sezon için ise Trabzon'da yapılacak ilk kamp büyük önem taşıyor. Stoper olarak Ahmetcan Kaplan'ın satılması durumunda Taha Altıkardeş kadro derinliği açısından şanslı olabilir. Öte yandan Batuhan Kör, Enis Destan ve Emrehan Gedikli santrafor bu üçü arasında bu sezon için bir seçim yapılması diğer iki oyuncunun ise kiralanması bekleniyor.

Trabzonspor'da Yıldız Oyuncu İznini Ülkesinde Değerlendiriyor! Trabzonspor'da Yıldız Oyuncu İznini Ülkesinde Değerlendiriyor!

Kanat oyuncusu olan Salih Kavrazlı, bu sezon A Takım antrenmanlarına katılırken, U19 takımında da yer buldu. Ciddi bir hastalık sürecini geride bırakan Kavrazlı, eski formunu yakalamaya başladı ve Abdullah Avcı'nın genç oyuncu ile ilgili kararı ise büyük bir merak konusu...

Bursasspor'dan çok beğenilerek transfer edilen Kerem Şen ise mevkii olarak önemli rakiplere sahip, Şen'in durumu ise Marek Hamsik, Manolis Siopis, Dorukhan Toköz, Berat Ayberk Özdemir ve Murat Cem Akpınar gibi isimlerin gerisinde kalıyor. Murat Cem Akpınar'ın yanı sıra Berat Ayberk Özdemir ve Dorukhan Toköz ile de ilgilenen kulüpler olduğu biliniyor. Bu oyuncular üzerinden alınacak kararlar Kerem Şen'in de yeni sezonda takımda kalmasını etkileyebilir.