Trabzonspor'un kazandığı bu şampiyonluktan anlamlı bir hikaye çıktı.

Trabzonspor’da 2010-11’de seremonide bugünün yardımcı antrenörü Egemen Korkmaz’ın önünde top toplayıcı olarak duran Abdülkadir Ömür, tam 11 yıl sonra şampiyonluk gururunu yaşadı. 

egemen korkmaz

Trabzonspor paylaştı 2010-2011 detayı dikkat çekti Trabzonspor paylaştı 2010-2011 detayı dikkat çekti

Geçmişte Türk futboluna sayısız isim kazandıran Trabzonspor’un yeni yıldızı Abdülkadir Ömür de öz kaynaktan yetişti. Verilen şansları çok iyi değerlendiren genç yetenek, çok kritik sakatlıklar geçirse de kariyer basamaklarını çok hızlı tırmandı.

527c48dd992df109d00ae0c1

Trabzonspor’da 11’in vazgeçilmezlerinden biri olan Abdülkadir Ömür, Ay-Yıldızlı formayı giyme gurunu da yaşadı. Genç yeteneğin bu yükselişi “Nereden nereye” dedirtirken, ismi şimdi de şampiyon takımın önemli bir oyuncusu olarak özellikle Fransa takımlarıyla anılıyor.

ömür

O takımın kaptanı bugün Abdullah Avcı’nın yardımcısı Egemen Korkmaz’ın önünde seremonide yer aldığı günleri çok iyi hatırladığını belirten 1999 doğumlu 22 yaşındaki Abdülkadir, “Egemen ağabeyle seremonide birlikteydik. Yıllar gerçekten de çok çabuk geçti. Bir gün şampiyon olacağımızı biliyorduk. Şimdi çok mutluyum. İyi ki bu takımın bir parçası oldum” ifadelerini kullandı.