Trabzonspor’un Yeni Malatyaspor’u 1-0 Trabzon'da yendiği karşılaşmanın ardından bordo mavili takımıda teknik direktör Abdullah Avcı açıklamalarda bulundu.

Avcı şöyle konuştu;

"Her maç zor. Maçlar anlarla kazanılıyor. Rakibe bir tane pozisyon verdik ama hep oyunun içindeydiler. Oyun ilk yarı çok durdu. Disiplinden kopmadılar. İlk yarıda zaman zaman saha dağılımıyla yanlış durduk. Organizasyonlarımızı zaman zaman yaptık zaman zaman yapamadık. Özellikle böyle 5’li karşılayanlara karşı çözümleri ikinci yarı daha çok yaptık. 1-0’a da 3-0’a da 3 puan veriliyor. Kazanmak son derece önemliydi. Oyuncularımı tebrik ediyorum. 18 maç kaldı. Hiçbir şey kazanmadık, 3 puan aldık. Taraftarımıza destekleri için teşekkür ediyorum. İkinci yarıya kazanarak başlamak önemliydi. Hafta sonu Sivas maçı var. Ciddi bir takım.

Puchacz daha önceden de takip ettiğimiz 14. Yabancının 1997 doğumlu ve üstü olması gerekiyor buna da uygun. Transfer dönemi başlamadan çoğunu bitirdik. Pazar günü gelecek diye biliyoruz. Sağ stoper konusunda eksiğimiz var. Djaniny’nin raporu gelmedi henüz onun gelişine göre bakacağız."