Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı maç sonu açıklamalarda bulundu. 

Avcı şunları söyledi;

"Altay’a baktığımda zor müsabaka olacağını söylemiştim. Topa sahip olmak ve orta alanı ve kenarları kullanmak istiyorduk. İkinci yarı oyunu planlamıştık. Oyunda böyle bir formasyona geçtik. Erkende gol bulduk ve oyun sona yine dalgalandı. Kazanma duyusuyla oyun disiplininde kopmalar vardı Sonrasında yine hamle yaptık. Ömür’ü beke aldık. Önce 3 oyuncuyu kenarları kullanabilmek için formasyonda değişiklik yapık. Geri düşüp kazanmak kolay değil. Zor bir deplasmandan iyi bir galibiyetle dönüyoruz 3 puan kazandık hiç bir şey kazanmadık. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Hepsini seviyorum. Kazanmak geriden gelmek hedefe giderken bunlar önemli. Bunlar bitecek. İçerde Başakşehir ile oynayacağız. Bu sene kapanırken taraftarımızı, herkes iyi ki Trabzonspor diyor. Savunmayı da hücumu da beraber yapacağımız taraftarımızı cumartesi stada bekliyoruz.

Edgar’ın dizinde esneme oldu. Tam bilmiyorum. 

Rekabete kaliteye biraz daha artıracağız. Transferleri kulübün durumuna göre yapmak istiyoruz. Bugün oynayan iki oyuncumda biri stoper orjinli yine oynamış, bir bek ve set hücumlarında adam eksiltecek bir hücum oyuncusu istiyoruz."

Cornelius "Kolay olmayacaktı"

Trabzonspor’un Danimarkalı yıldızı Andreas Cornelius kazandıkları maçı değerlendirdi.

Cornelius, “Böylesine zor ve deplasmanda oynadığımız bir maç bizim için kolay olmayacaktı. Bende takıma yardımcı olduğum için mutluyum. İlk yarı bizim için iyi değildi ama ikinci yarı çevirdiğimiz için mutluyum”  dedi.

Fırtınada başarılı oyuncu Traondsen maç sonu açıklamalarda bulundu.

Trondsen, “Çok zor bir maçtı. Özellikle ilk yarı iyi olmadı ikinci yarı maçı çevirmeyi başardık Cornelius’un attığı gollerle. Soğuğu seviyor ve attığı gollerle bizi galibiyete taşıdı.” dedi.

Uğurcan Çakır "Bu reaksiyonu vermek önemliydi"

Trabzonspor'da kaptan Uğurcan Çakır kritik İzmir virajında galip geldikleri maç sonrasında açıklamalarda bulundu.

Uğurcan Çakır “Ben bugün takım arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Herkes elinden gelenin en iyisini verdim. Geriden geldik çok güzel bir gol yedim. Bence haftanın golü. Cornelius’u özellikle kutluyorum. Çok iyi bir performans sergiledik. İlk yarı biraz tutuk oynadık. Altay’ın neler yapacağını biliyorduk Sonradan yakaladık ve öne geçtik. Hatay maçında çok iyi reaksiyon verdik. Bu reaksiyonu vermek çok önemliydi. Kazandık. Herkesi tebrik ediyorum.” Dedi.