Trabzonspor’un dün deplasmanda yaşadığı yenilgi sonrası birçok kesimden eleştiri geldi

Trabzonspor'un rakip sahada 2-1 mağlup olmasının ardından takımdaki bazı isimlerin performansları dikkat çekti. Zorlu karşılaşmanın ardından Aspor ekranlarında spor yorumcuları Abdullah Ercan ve Zeki Uzundurukan değerlendirmelerde bulundu.

FgGNJXRWAAAOnW7

Abdullah Avcı'dan flaş transfer açıklaması! "Uygunsa değerlendirebiliriz" Abdullah Avcı'dan flaş transfer açıklaması! "Uygunsa değerlendirebiliriz"

“Trabzonspor kötü oynuyor”

Trabzonspor’un genel anlamda sıkıntılar yaşadığı söyleyen Abdullah Ercan, “Trabzonspor çok kritik bir maç kaybetti. Mutlaka kaybetmemesi gereken bir maçtı. Nedeni şu: Trabzonspor son hafta içerde Ferençvaroş ile oynayacak. Galibiyet bile belki de yetmeyebilir. Birde böyle bir gerçek oluştu. Normalde kaybetmeseydi en azından galibiyet ile çıkabiliyordu. Trabzonspor’un bu maç üzerinden tek maç üzerinden okursak çok doğru bir değerlendirme olmaz. Trabzonspor’un genel anlamda sorunları var. Oyununu arıyor. Çok transfer yaptı verim alamıyor. Bölgesel anlamda sıkıntıları var. Hala iki yönlü oynayabilecek ikinci bir oyuncusu yok. İki yönlü oynayan oyuncunun yaşı ile ilgili sorunları var. Trabzonspor hala yavaş oynuyor. Geçişleri özellikle çok yavaş yapıyor. Takım savunmasında büyük sıkıntıları var. Tabiri yerindeyse Trabzonspor çok dengeli bir oyun oynamaya çalışıyor. Oyunu riske ettiği bölümlerde ise çok sorun yaşıyor. Trabzonspor hem atağa çıkarken kaptırdığı toplar yüzünden kaybediyor. Bu kadar olumsuz bir tabloda bir mağlubiyet beklemiyordum. Çünkü Trabzonspor’un bir ivmesi vardı. Öyle ya da böyle yukarı çıkıyordu. Şimdi işler çok zorlaştı. Gönül ister ki 4 takımımızın da devam etmesini istiyor. Ama Trabzonspor kötü oynuyor.” ifadelerini kullandı.

“Trabzonspor uyumsuz bir takım”

Trabzonspor uyumsuz bir takım olduğunu dile getiren Zeki Uzundurukan ise şunları kaydetti: “Trabzonspor uyumsuz bir takım. Birbirinin tamamlamayan bir takım. Oyununu bozan oyunculardan kurulu bir takım gibi Trabzonspor. O yüzden de hep şunu soruyoruz. Trabzonspor ne oynuyor? Hala çözebilmiş değiliz.”