Süper Lig'de gelecek sezona iddialı bir kadro kurmak isteyen Trabzonspor için İtalya basınından flaş bir iddia geldi.

Transfer çalışmalarında hız kesmeyen Trabzonspor yönetimi, Abdullah Avcı'nın rehberliğinde oyuncu taramaya devam ediyor. Abdullah Avcı'nın istediği üzerine alternatif bir kadro kurmak isteyen bordo mavili yönetim bir çok oyuncu ile temas halinde. 

abdullah avcı 22 (1)

Kazanmak önemliydi Kazanmak önemliydi

İtalyanlar Trabzonspor'u yazdı

İtalyan gazetesi Centotrentuno’nun yaptığı "Trabzonspor, Galatasaray’ın yolunda" başlıklı habere göre; Gaston Pereiro takım arkadaşı Joao Pedro’yu izleyip Türkiye’ye gidebilir. Türkiye’nin son şampiyonu Gaston Pereiro için teklifini sundu. Trabzonspor Uruguaylı 10 numarayı Cagliari'den almak için önemli ilk adımı attı.

gaston pereiro (1)-1

Hamsik ve Cornelius gibi İtalya Liginin tanıdığı isimleri olan Trabzonspor 5 milyon Euro’luk bir teklifi var. Ancak, Trabzonspor'un oyuncunun yıllığı konusunda sabit maaş teklifinde, hem bireysel hem de takım bonuslarının eklenmesi yer alıyor.

gaston pereiro (2)

Cagliari’den yaklaşık olarak senelik 2 milyon Euro kazanan Pereiro bu teklifi şuanlık kabul etmedi. Ancak Uruguaylı 10 numara ''Benim tercihim rekabetçi bir takımla oynamaya devam ediyor olmak. Cagliari ile daha üç yıllık sözleşmem var. Ancak Avrupa'daki kariyerime devam etmek için diğer takımlardan birkaç çağrı daha bekliyorum'' dedi.