Trabzonspor'un formsuzluğu sonrası bir eleştiride Ermen Özgür'den geldi. Özgür bordo mavililerin oyununu eleştirirken orta saha kurulumunu masaya yatırdı.

Abdullah Avcı'dan çok samimi açıklamalar! Fotoğrafları tek tek anlattı Abdullah Avcı'dan çok samimi açıklamalar! Fotoğrafları tek tek anlattı

Trabzonspor'un Süper lig'de ve Avrupa'daki son durumunu ünlü spor yorumcusu Erman Özgür değerlendirdi. Nutspor ekranlarında değerlendirmelerde bulunan Özgür, Trabzonspor yönetiminin kendi özeleştirisi yapması gerektiğini dile getirdi.

erman özgür trabzonspor

Sezonun ilk yarısı hakkında eleştirilerde bulunan Özgür, "Trabzonspor’a sezon başında Şampiyonlar Ligi’ni hayal ettirip ilk yarının sonunda Konferans Ligi’nden devam ettiren… Ligde takım halinde kopmamış olsa da 5 tane iyi oyuncu say desen sayamadığım çok ikilemdeyim. Şunu söyleyemiyorum ‘Trabzonspor sezonun ilk yarısı başarılı’. Bunu bir türlü söyleyemiyorum. Dilim varmıyor. Şampiyonlar Ligi hayal ederken UEFA’ya gidemezken Konferans Ligi’ne gitmek seni başarılı kılıyor mu? Suçlamak başarısız kabul etmek ya da başarılı kılmak çok aradayım Trabzonspor’la alakalı." ifadelerini kullandı.

t25_uefa-avrupa-liginde-gozle-470

Trabzonspor’da en büyük eksiği açıkladı

Trabzonspor'da hedefe getiren oyuncuların eksikliği olduğunu belirten Özgür, "5 tane oyuncu saymaya çalışıyorum sezonun ilk yarısını iyi geçiren. Hadi Hamsik ve Bakasetas deyim. Zorluyorum. Trezeguet’i deyim ki bir noktadan sonra kendine geldi. Yeni transfer ve gelir gelmez katkı sağladığı için Bartra deyim. Beşinciyi bulamıyorum. Mesela Larsen çok beklendiği gibi değil. Gbamin konusunda Trabzonlu arkadaşlarla çok farklı görüşlere düştük. Ben diyorum ki bir takımın 6 numarası fark yaratırsa o takım fark yaratır.

siopisssssss

Fark yaratan oyuncu olur mu?

Siopis’in çok iyi oynadığı maçlarda Trabzonspor’un oyun kalitesi Hamsik ve Bakasetas çok daha diri kaldığı için daha üst düzeye çıktı. Ama Gbamin bunu yapamadı. Bazen iyi oynar bazen kötü oynar. Fark yaratan oyuncu olur mu? Trabzonspor’da en büyük eksik bu. Bu oyuncular oynar takım oyuncusudur ama bir takımı hedefe getiren oyuncu Hamsik gibi Bakasetas gibi Nwakaeme gibi oyunculardır. O yüzden galiba sezon başında Trabzonspor yönetimi de çok Şampiyonlar Ligi’ni hayal ederek risk almadı." açıklamalarında bulundu.

ahmet ağaoğlu 244

"Trabzonspor yönetimi kendi özeleştirisi yapmalı"

Trabzonspor takımının elinden geleni yaptığını söyleyen Özgür, "Trabzonspor başarılı mı değil? Trabzonspor taraftarı çok mu mutsuz bilmiyorum. Bence çok mutsuz olmasına gerek yok. Nihayetinde Avrupa’da devam edecek. Lig’de bir bakarsın ikinci yarının başında 3-4 maçlık seri yakalarsın. Bir bakarsın tekrar ortak olmuşsun. Trabzonspor taraftarı için bir ümitsizliğe gerek yok. Ama Trabzonspor yönetimi kendi özeleştirisi yapmalı diye düşünüyorum. Herkes fikrine saygı duyuyorum. Ama yönetimsel açıdan başarısız oluşturulan kadroya göre de elinden gelene yapan bir Trabzonspor görüyorum sezonun ilk yarısında." şeklinde konuştu.