Trabzonspor bugün Monaco'yu kendi evinde ağırlıyor. Bugün saat 22.00'da başlayacak olan karşılaşmada Danimarkalı hakem Jakob Kehlet düdük çalacak. Maç öncesi Aras Perekli Teknik Direktörü Abdullah Avcı'ya yönelik eleştirileri yorumladı.

Abdullah Avcı'dan çok samimi açıklamalar! Fotoğrafları tek tek anlattı Abdullah Avcı'dan çok samimi açıklamalar! Fotoğrafları tek tek anlattı

Aras Perekli şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bu maç yani Kasımpaşa maçı berabere bitti ya eminim herkes bir taraftan suçlu arayıp en öne Abdullah AVCI’yı sürüp ona bin bir türlü kabahat isnat etmeye başlamıştır.
Esasen işin kolaya tarafı da budur ya.
Niye şu adamı koydun, neden şunu çıkardın, niçin bunu oynatmadın… vs.
Diğer taraftan da niye şöyle bir tedbir almadın, niye böyle oynatmadın… vs.
Oysaki size bir şeyi üzerine basa basa anlatayım.
Arkadaşlar; Bu takımda galibiyeti en çok isteyen, hocadır.
Takımda oynayan oyuncuları sizden daha iyi ve en iyi tanıyan adam da takımın hocasıdır.
Bu futbol denen oyunu hepinizden daha iyi bilen de bu takımın hocasıdır.
Yani “Abdullah AVCI” dır.
Ayrıca, bu futbolu onu eleştirenlerden daha iyi bildiğine de yemin ederim.
Şimdi bir de bu hafta Kasımpaşa maçında berabere kaldığı için onu eleştirenler eleştirilerde ne denli haklıdır ona bakalım.
Bir ara dedik ya o ki bu oyunun oyun vasıtası top, o da küre şeklinde ve yuvarlak. Meret hiçbir fizik kurallarına uyup hareket etmez, ne derseniz deyin başına “Bana göre” tabirini eklediğiniz de her kalıba uyar.
Şimdi ben de aynı sazın aynı teline vurayım.
Abdullah Avcı’yı gereksiz yere eleştiriyi bırakın.
Bırakın da işini iyi ve sakin kafa ile yapsın.
Bunca eleştirilere rağmen bu takım sıralamayı boş verin de halen oynanan dokuz maç sonunda lider dediğiniz takım veya takımlarla arasında ki puan farkı bir ila üç puan. Yani bu da eder bir maç.
E siz Trabzonspor için “Ben hasta taraftarım” dersiniz ama bu takımın yakasını bırakmayıp, biraz olsun sabretmeyip takımı ve teknik ekibi de hasta edersiniz.
Esasen bu takımda ve kulüpte yanlış olan ve huzursuzluğa sebep olan nedir biliyor musunuz? Haddinden fazla oyuncunun olmasıdır.
İdmanda dahi yer alamayan bir sürü oyuncu var, bunların işi gücü takımda fitne, fesat ve huzursuzluk yaymaktır.
Bunu bu işin içinde olmayanlar bilemezler.
Eğer siz gerçekten suçlu veya suçlular arıyorsanız bu ekibe gereksiz ve faydasız bir sürü adamları ederinden fazla fiyatla buraya alan yönetime bakın. Diğer tarafı boş verin. İleride muhtemel sonuçlarda da suçlu arasanız sakın hedefi şaşmayın sebepleri sahada değil saha dışı ve öncesi faktörlerde arayın. Yani bu kulübü bunca borç batağına sokup bu kadar gereksiz adamı Abdullah Avcı’nın başına bela eden yönetimde arayın. Şimdilik bu kadar yeter."