Süper Lig'de lider Trabzonspor İspanya'nın Marca gazetesinde haber oldu.

Trabzonsporlu Futbolcu Paylaştı! Taraftar Bayram Etti... Trabzonsporlu Futbolcu Paylaştı! Taraftar Bayram Etti...

61medya özel - Süper Lig'de lider Trabzonspor Avrupa basının manşetlerinde yer almaya devam ediyor. İspanyol Marca Gazetesi de fırtınanın bu başarısına kayıtsız kalmayarak haberlerinde yer verdi.

trabzonspor-20

Marca'da haberinde, Trabzonspor'un yaşadığı durumu ve bu süreci yönetim ve teknik ekip olarak nasıl geçirdiklerini detaylı bir şekilde ele almış.

İşte Marca'nın haberi;

Trabzonspor takımı, Lig'i kazanarak ve İstanbul'un hakimiyetini sona erdirerek Türk futbolundaki 'statükoyu' kırmaya çok yaklaştı. Ligde şampiyon olan Galatasaray (22 şampiyonluk), Fenerbahçe (18), Beşiktaş (16) ve İstanbul Başakşehir (bir) tarihsel olarak hep İstanbul takımları. Son yıllarda büyük şehir dışından sadece iki takımın ligde mutlu sona ulaştı. 2009-10 şampiyonu Bursaspor ve zafere parmaklarıyla dokunan Trabzonspor.

abdullah avcı-3

Abdullah Avcı matematiği iyi yapıyor

İlk maçta Kayserispor'u (1-0) mağlup eden Abdullah Avcı, "Bunu bir an önce bitirmemiz gerekiyor. Adana'da üç puanı alıp bitiş çizgisine ulaşacağız. Çifte kupaya gidiyoruz" dedi . Bordo mavili takımının teknik direktörü şimdiden matematiği iyi yapıyor. Süper Lig'in bitimine 5 hafta kala Fenerbahçe'ye ve rakiplerine çift haneli puan farkları atan Trabzonspor'un istatistiklerde lehine. Belirli bir gol ortalaması yakalayan Trabzonspor'un şampiyon olmak için son beş maçta dört puana ihtiyacı olacak. 

trabzonsporlu-oyuncu-cezali-duruma-dustu-besiktasa-karsi-yok

Süper Lig tarihinde bir dönüm noktası

Lig tarihinde böyle farkı kimse atmadı. Eğer Trabzonspor şampiyonluğunu ilan ederse 1976, 1977, 1979, 1980, 1981, 1984 ve 2011'de şampiyon olan bir takım için bir başarı daha olacak. (ikincisi, UEFA'nın berabere kaldıkları Fenerbahçe'yi Şampiyonlar olmadan cezalandırmasına rağmen Federasyon tarafından tanınmayan bir unvan. şike iddiası) . İstanbul dışında en fazla ligde şampiyon olan Trabzponspor vitrinde kupa sayısını genişletme yolunda ilerliyor.

trabzonspor-18

İstanbul büyüklerine karşı yenilgisi yok

Süper Lig'in 9. haftasından itibaren liderler, ne evlerinde ne de İstanbul'dan hiçbir büyük takıma kaybetmediler. Karadeniz kıyılarında büyük bir heyecanla konuşan Hamsik, "Tutku Napoli'ye benziyor, yıllar sonra şampiyonluk şansımız var. Biz bir aileyiz. Hepimiz zirveye çıkmayı ve şehre yeni bir Lig vermeyi hayal ediyoruz" dedi.

ahmet ağaoğlu transfer trabzonspor

"Oyuncularımız insanları gibi savaşçılar. Medeniyetlerin karışımı bizi misafirperver kılıyor ve bizi karakterize eden rekabetçi geni ruhumuzda taşıyor. Trabzon böyle başarıdan başka bir şey kabul edilemez. Türkiye'de dengeleri ilk kıran takımız. İstanbul'un tekeli, kimliğini bulamayan ve tanınmayan insanların sesi Trabzonspor bir devrimdir, halkının kendini özdeşleştirdiği ve iktidara karşı kazanılan zaferi simgeleyen bir takımdır.