Bir sezonun daha sezonuna gelirken yeni umutlara yelken açmak isteyen Trabzonspor ve taraftarının en büyük beklentisi yeni transferler…

İyisi-kötüsü ile yaşanan sezon bir hayli ilginçlikleri de barındırdı içinde. Çok şey yaşandı, çok şey ilginçlikleri getirdi beraberinde.

Muharrem Usta ve ekibi göreve gelirken camia ve taraftardan hep ‘sabır’ istedi yanına da elbette olmazsa olmazı ‘destek’ çağrısında bulundu. Oldukça kötü geçen bir ilk yarının ardından da devre arası gerçekleştirilen transferlerle iyi bir başlangıç yapılan ikinci devre yaşandı. İkinci devrenin ortalarında da adeta eski kimliğine bürünen Trabzonspor buna karşın ilk yarıdaki tablodan oldukça iyi bir yerde yani 6. Sırada bitirmeyi başardı desek yanlış bir deyim olmaz.

Simon Kuper’in 1996 yılında Türkçe’ye de çevrilmiş olan ve büyük ilgi gören kitabı, ‘Futbol Asla Sadece Futbol Değildir’ kitabını okuyanlar vardır mutlaka. Öylesine güzel özetlemiş ki futbol endüstrisini… Endüstri diyoruz zira artık futbol, futbol olmaktan çıkmış, adeta bir endüstri haline gelmiş.

Trabzonspor’da yaşanan son gelişmelere baktığımızda ise bu söylemimizin ne kadar doğru olduğunu kolayca anlarız.

Özellikle yaşanan son gelişmeler…

Aslında bu bazılarının Trabzonspor üzerinde hâlâ bir hesabının olduğunu, bazılarının hesabının hiç bitmediğini göstermesi bakımından sadece bir örnekti…

Bu da demektir ki bu cenahın Trabzonspor gibi bir derdi yokmuş!..

Olayın ayrıntısına değinmek bile istemiyoruz, zira burada amacın sadece ve sadece kendi hırsları için Trabzonspor’un tertemiz ismine zarar vermeyi bile göze alacak kadar gözlerini karartmış olduklarına şahit olduk…

Çünkü onlar da kendi devirlerinin bittiğini ve bütün bunların son çırpınışları olduğunu anladıkları için…

Ve gerek Trabzonspor camiası gerekse taraftarların verdiği tepki gelecek adına umut vericiydi. Çünkü gelen tepkiler artık hakikaten onların devrinin bittiğinin göstergesiydi.

Umarız ve dileriz bu olay da bir dönüm noktası olur…

****

Her duruma senaryo üretenler

Öyle bir yapılanma var ki futbolda… Her durumda her sonuçta anında senaryo üreten bir grup türedi son dönemlerde.

Sanıyoruz bu grup en çok da Trabzonspor’un etrafında dönüyor bugünlerde…

Birkaç örnek verecek olursak;

Şenol Güneş’i hemen her dönem Trabzonspor’un başına getirmek isteyenler

Alınan birkaç başarısız sonuçtan sonra yönetimi göndermek isteyenler…

Trabzonspor’da yaşanan sonuçları hep bir kriz olarak lanse edenler…

Aslında bunları alt alta yazdığımızda sayıyı artırabiliriz. Ancak bunlardan en çok Şenol Güneş’i hep yeniden yeniden Trabzonspor’a hoca olarak getirenler yok mu?

Allah aşkına Şenol Güneş bugün Trabzonspor’un başında olsa alacağı iki-üç mağlubiyetten sonra gönderecek takım bulamazsınız.

Hatta ve hatta hocalığını da elinden alırsınız.

Şenol Güneş Beşiktaş’ı iki yıldır şampiyon yapan hocadır. Kaldı ki bana göre kendisini zaten Türkiye’yi Dünya Şampiyonasında 3. Yaparak kanıtlamıştır. Lütfen Şenol Güneş’in de Trabzonspor’un da yakasını bırakın… Herkes kendisi için en doğru kararı verir zaten… (N.G)

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.