Süper Lig'de şampiyoluk yolunda önemli avantaj elde eden Trabzonspor transfer dönemini iyi geçirerek bu avantajını korumak istiyor.  Fırtına Juventus'ta olan ve Gremio'da kiralık olarak forma giyen kanat oyuncusu Douglas Costa ile ilgilendiği iddia edildi.

douglas costa trabzonspor

Trabzonspor Douglas Costa iddiası

Brezilya'da mutsuz olan ve Avrupa'ya geri dönmek için arayışlarda olan 31 yaşındaki yıldız kanat oyuncusu menajerine haber gönderdi. Oyuncu devre arası transfer döneminde Avrupa'ya dönmeyi istiyor.

douglas costa son dakika trabzonspor transfer

Fırtına şartları zorlayacak

Brezilya ekibi Sao Paulo ve İspanyol ekibi Sevilla'nın da Douglas Costa'yı yakından takip ettiği, ayrıca oyuncunun Trabzonspor'un da gündeminde olduğu ve yıldız futbolcunun transfer şartlarıyla ilgili kulübün bilgi topladığı belirtildi. 

trabzonspor transfer hamlesi Douglas costa

Devre arası bonservisini alabilir

Devre arası transfer döneminde Juventus ile kontratını sonlandırmak isteyen Douglas Costa'nın bonservisini eline alabileceği ihtimaline karşı, Trabzonspor'un bu transfer için şartları zorlayabileceği aktarıldı.

trabzonspor da dünya yıldızı hamlesi

Douglas Costa kimdir?

Douglas Costa, profesyonel futbol kariyerine Grêmio'da başladı. Costa daha sonra Ocak 2010'da Shakhtar Donetsk'in Costa için Grêmio'ya 6 milyon € teklifini kulüp kabul etti ve 2010'da Shakhtar Donetsk forması giymeye başladı.

douglas costa transfer

Transfer olduğu sezon Shakhtar Donetsk ile Premyer-Liha'yı Kubok Ukraniy ve Superkubok Ukrayini'yi kazandı. Son olarak Douglas Costa, 2015'te 30 milyon € bonservis ücreti ile Bayern Münih'e transfer oldu.

2017-2018 sezonunda Juventus kulübüne kiralanan Douglas Costa, 2018-2019 sezonunda Juventus kulübü Douglas Costanın bonvervisini alıp transfer etti. Douglas Costa 2020-2021 transfer sezonunun sonunda eski oynadığı kulüp olan Bayern Münih’e tekrar kiralandı.

douglas costa transferi trabzonspor

Douglas Costa, profesyonel kariyerine Grêmio'da başladı, daha sonra Ocak 2010'da Shakhtar Donetsk'in Costa için Grêmio'ya 6 milyon € teklifini kulüp kabul etti ve 2010'da Shakhtar Donetsk forması giymeye başladı.

trabzonspor transfer haberleri-3

Transfer olduğu sezon Shakhtar Donetsk ile Premyer-Liha'yı Kubok Ukraniy ve Superkubok Ukrayini'yi kazandı. Son olarak Douglas Costa, 2015'te 30 milyon € bonservis ücreti ile Bayern Münih'e transfer oldu. 2017-2018 sezonunda Juventus kulübüne kiralandı.

transfer trabzonspor

2018-2019 sezonunda Juventus kulübü Douglas Costanın bonvervisini alıp transfer etti. Douglas Costa 2020-2021 transfer sezonunun sonunda eski kulübü Bayern Münih’e kiralandı.

transfer haber trabzonspor