Dünya Kupası arasına giren Trabzonspor takıma takviye yapmanın hesaplarını yapıyor.

Süper Lig'de şampiyonluğu tekrar kazanmak için yarışan Trabzonspor'da bu sezon işler istenildiği gibi gitmiyor. Yine de zirve mücadelesinden uzak olmayan Trabzonspor, devre arasında güçlenmek istiyor.

Ankaragücü maçının ardından yönetimle bir araya gelen teknik direktör Abdullah Avcı, iki bölgeyi mutlaka güçlendirmeleri gerektiğini söyledi. Tecrübeli teknik adam, Djaniny Semedo ve Jens Larsen Stryger'ın takımdan ayrılması durumunda merkez orta saha ve forvet istediğini belirtti.

Abdullah Avcı'ya Dünya Kupası fırsatı! Abdullah Avcı'ya Dünya Kupası fırsatı!

Erdal Rakip Trabzonspor'a doğru

Malmö ile sözleşmesi sona erecek olan Erdal Rakip Trabzonspor'a önerildi. Bordo mavililerin scout ekibi de oyuncuyu izleyince teknik direktör Abdullah Avcı'ya olumlu rapor verdi. Trabzonspor'un gündeminde olan Erdal Rakip'in Menajeri de görüşmeleri doğruladı. Erdal'ın menajeri, "Türkiye'den konuştuğumuz takımlar var. Bunlardan biri de Trabzonspor." 26 yaşındaki merkez orta saha oyuncusunun Malmö ile olan sözleşmesi 31 Aralık 2022'de sona eriyor. Bordo maviler böylece futbolcuyu renklerine ücretsiz olarak katabilecek.

Hamsik'in alternatifi olacak

Abdullah Avcı, Marek Hamsik'in sakatlandığı veya yorgun düştüğü bölümlerde alternatiflerin olmamasından dert yanıyordu. Bordo mavili takım Erdal Rakip hamlesi ile Slovak yıldızı daha verimli kullanabilecek.

 Geçen sezonu şampiyon olarak bitiren Trabzonspor, yeni sezona istediği gibi başlayamadı. Bu anlamda teknik direktör Abdullah Avcı, takviye edeceği isimlerle zirve yarışından kopmak istemiyor.