Trabzonspor TFF genel kurulu için dikkatli olmalı!

Trabzonspor’un bu sezon şampiyonluğuna artık garanti gözüyle bakılıyor. Ancak 16-17 Haziran tarihleri arasında yapılacak TFF genel kurulu için dikkatli olmalı. Trabzonspor’u bu sezonki gibi rahat bir sezon beklemiyor.

Nihat Özdemir'in istifasıyla boşalan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığı için Servet Yardımcı, Göksel Gümüşdağ ve Hamit Altıntop'un adı geçiyor.

 Nihat Özdemir'in istifasının ardından sular durulmuyor. Ancak TFF başkanlığı aday isimleri de medyanın gündeminden düşmüyor. 16-17 Haziran tarihlerinde olağanüstü seçim kararı alan Türkiye Futbol Federasyonu'nda (TFF) kimin koltuğa oturacağı tartışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

TFF'ye yeni başkan olacak kişinin kulüpler ile özdeşleşmiş isimlerin olması istenmiyor. Medyaya yansıyan Servet Yardımcı-Göksel Gümüşdağ kamplaşma iddiaları da rahatsızlık yaratıyor. Bir tarafın yönetime gelmesi halinde bugün de halihazırda yaşanan sorunların devam edeceği endişesi taşınıyor.

Futbolculuk kariyerine dikkat çekilen kulis konuşmalarında "Hamit Altıntop'un uluslararası arenada da tanınmış olması, itibar görmesi önemli bir etken. Altıntop eski bir futbolcu olarak, yöneticilik yapan en kariyerli isimlerden. Daha önce yöneticilik yapan eski futbolcular gibi antrenörlük, menajerlik, sportif direktörlük ve yorumculuk gibi işlerle uğraşmadı. Daha çok para kazanabileceği seçenekler yerine kariyerini yöneticilik üzerine kurdu" deniyor.

Ancak önemli olan Hamit Altıntop başkan olursa onu o koltukta kimler yönetecek? Böyle bir endişe var! Nedeni; Hamit Altıntop’un yöneticilik konusunda deneyiminin olmaması. Ayrıca TFF kurulları kimlerden oluşacak? Nihat Özdemir dönemi kurulların skandal kararlarıyla geçti. Yeni dönemde MHK dışındaki kurulları delegeler seçecek. Burada nasıl bir strateji uygulanacak?

Gerek Tahkim-Disiplin gerekse de MHK ve Temsilciler Kurulu en çok tartışılan kurullar oldu. Tahkim ile Disiplin kurulunu oluşturan başkan ve üyelerinin iş hayatlarında aynı büroyu kullanması bile aylardır konuşuluyor. MHK’ye Nihat Özdemir’in özellikle götürdüğü Ferhat Gündoğdu’nun geçmişe dair skandalları ve uygulamalarındaki tutarsızlıkları TFF’ yi bitiren gelişmeler oldu.

Trabzonspor bu sezon rakiplerinin de ikramıyla şampiyon olacak. Ancak gelecek yılı da planlamalı ve önlemlerini şimdiden buna göre almalı. Trabzonspor kulübü TFF’nin yapılanmasında ne kadar etkili olacak?

Monaco-Trabzonspor karşılaşmasının ilk 11'i belli oldu Monaco-Trabzonspor karşılaşmasının ilk 11'i belli oldu

Gelecek sezon için rakipleri şimdiden teyakkuz halinde! Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş için gelecek yıl farklı olacak. Bunun için Trabzonspor TFF genel kurulu için uyanık olmalı ve kırmızı çizgisi olan isimleri o koltuklardan uzak tutacak iradesini ortaya koymalı. Örneğin; Göksel Gümüşdağ, Servet Yardımcı, Abdurrahman Arıcı ve Ferhat Gündoğdu! Bu isimler Trabzonspor’un kırmızı çizgileri olmalı!