Trabzon Akyazı Stadı’nın girişine taraftarlar tarafından emek verilerek asılan Trabzonspor bayrağı, Büyükşehir Belediyesini rahatsız etti. Trabzonspor taraftar derneği başkanı ve bordo mavili taraftarlar her ne kadar Büyükşehir ile temasa geçmiş olsalar da bayrağın yerinden koparılmasına engel olamadılar.

trabzon büyükşehir belediyesi trabzonspor

Trabzonspor Taraftarlar Derneği başkanı  Bekir KODALAK  bu durum üzerine Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı  Murat Zorluoğlu’nu topa tuttu. Kodalak sözlerinde Büyükşehir Belediyesinin türlü bahaneler göstererek bu kadar taraftarın ve camianın emeklerini yok saydığını ve bayrağı yerinden kopardığını söyledi.

Kodalak'ın ifadesi şu şekilde:

Belediyenin tutumunu anlamak mümkün değil

“Bu olanların nedenini anlamıyorum herhalde yunan bayrağı zannettiler Trabzonspor bayrağını. Burası Trabzonspor’un mabedi, biz kendi imkanlarımızla zar zor bunları alıyoruz. Şampiyonluğa oynayan takıma hava gelsin diye bu faaliyetlere giriyoruz. Belediyenin bu tutumunu anlamak mümkün değil.

trabzonspor haber-2

Yıkım ekibi gibi geldiler

 Yıkım ekibi gibi zabıtalarla buraya toplandılar. Ne yapıyorsunuz dedik stadın olduğu alanda ne sakıncası var deyince bize komik bahaneler ileri sürdüler. Biz daha 20 tane daha alacacağız her yeri bordo mavi yapacağız. Takım şampiyonluğa gidiyor biz istiyoruz ki herkes sokağına assın. Müdür işin yanlış anlaşıldığını bu olayları basına aksettirmememizi söyledi.

BU NERENİN BELEDİYESİ

Büyükşehir Belediyesinin bu tutarsız ve sorumsuz tavrı sonrası taraftarlar, belediyenin Trabzonspor’a karşı  tutumunu sert ifadelerle eleştirdi.

Bekir Kodalak Murat Zorluoğlu’nun diğer belediyelerin çalışmalarına bakmasını söyleyerek şu ifadeleri sözlerine ekledi.

“ Ne yapmak istediklerini anlamıyorum. Bunları nasıl yaparlar bu nerenin belediyesi. Trabzonspor’un bayrağını asmak için Trabzon’da izin mi alacağız. Bizim iki tane bayrağımız var. Türk bayrağı neyse bizim için Trabzonspor bayrağı da o dur. Ben Trabzonluyum, ne Türk bayrağını asmak için ne de Trabzon bayrağını asmak için kimseden izin almam. Belediye bize destek olacağına köstek oluyor. Başka şehirlerde bu işleri belediyeler yapıyor. Emek veriyoruz bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bunları yapması gerekenler yapmıyor biz yapıyoruz, ona da engel oluyorlar. Siz nerenin büyükşehirisiniz.

Trabzon’dan Rize’ye giderken hiç geçti mi o yollardan belediye başkanı? Her yer yeşil mavi ışıklandırılmış. Biz ise Trabzon’da bordo mavi bayrak asamıyoruz. İki sene önce de meydanı süsledik sabah karşı yine aynı bahaneler ile her şeyi söktüler. Sanki Trabzon da her şey düzgün her şey bitti, bir tek Trabzon bayrağı sorun.

“Trabzon’da Trabzonspor’dan büyük kimse yoktur”

Trabzon’da Trabzonspor’a karşı belediyenin, taraftarları karşısına alarak girdiği faaliyetin sakıncalı olduğunu dile getiren Kodalak “Kimse Trazonspor bayrağı indir falan yapamaz. Büyükşehir Belediyesi önce gelsin kaldırımları bordo maviye boyasın, iki tane bayrak assın biz de yardımcı olalım. Başka belediyeler deplasmana giden taraftarlarına araba imkanı tanıyor, kültürel geziler yapıyor. Ama sen geliyorsun bu bayrağı yerinden koparıyorsun.  Kime zarar vermiş bu bayrak. Biz buradayız 20 tane daha sipariş verdik. Stadyumun etrafını bordo mavi bayraklarla süsleyeceğiz. Allah izin verirse burada şampiyonluğu kutlayacağız. Trabzon’da Trabzonspor’dan büyük kimse yoktur.