Trabzonspor taraftarları Avrupa Ligi serüvenini değerlendirdi. Trabzonspor, Avrupa Ligi’nde devam edebilecek mi Bordo Mavili taraftarlara sorduk.

Flaş İddia! Gbamin için Trabzonspor'la temaslarda bulundular ancak... Flaş İddia! Gbamin için Trabzonspor'la temaslarda bulundular ancak...

Trabzonspor, 3 Kasım Perşembe günü saat 20.45’te Akyazı Stadı’nda Ferençvaroş ile Avrupa Ligi H Grubu’nda kaderini belirleyen karşılaşmaya çıkacak. Karşılaşmada Trabzonspor’un maçı kazanması çok büyük önem arz ediyor fakat bu da yeterli değil. Gruptaki bir diğer mücadele de sonucun ya beraberlik ya da Kızılyıldız galibiyeti ile sonuçlanmalı.

61 Medya Ailesi olarak maça günler kala sokağa çıktık ve halkın düşüncelerini sorduk. Trabzonsporlu taraftarlar pek de umutlu konuşmadı. Avrupa Ligi’nde ki başarıyı çok önemseyen futbolseverler, bu karşılaşmada Trabzonspor’un kazanma ihtimali olsa bile Monaco’nun kaybedeceğini düşünmüyorlar. Bu nedenle Trabzonspor’un Konferans Ligi’nde yoluna devam etmesine daha muhtemel bakılıyor.

“Trabzonspor’da sorun futbolcular isteksiz!”

Mikrofonlarımıza konuşan taraftarların genel eleştirisi, “Çok önemli oyuncular transfer ettik, sorunun hocada olduğunu düşünmüyoruz. Geriye oyun noktasında ona da eleştirilerimiz olabilir ama hocamıza güveniyoruz. Ama sahadaki oyuna baktığımızda oyuncular isteksiz gözüküyor. Bu nedenle Avrupa’da devam edebileceğimizi düşünmüyoruz. Hem lig hem Avrupa temposunu oyuncular kaldıramıyor. Konferans Ligi’nde belki şansımız olabilir bunu değerlendirmeliyiz. Trabzonspor’un Avrupa’da bir başarı elde etmesi yerli oyuncular için daha etkili olacaktır. Bu sezon yine şampiyonluk ihtimalimiz var. Güçlü bir aday olarak da görülebilirdik ama futbolcular maalesef o azmi bize gösteremedi henüz. Hocamızın dediği gibi kasım ayına kadar iyi bir şekilde idare edebilirsek, toparlayabiliriz. Dünya Kupası arasını bekliyoruz” ifadelerini kullandılar.

“Takıma Güveniyoruz!”

Fikirlerini paylaşan taraftarlar arasında azınlıkta da olsa takımın devam edebileceğine inananlar da var. Takıma güvendiklerini belirten taraftarlar, “Şans bizden yana olacak, biz Ferençvaros’u yeneceğiz, Kızılyıldız ve Monaco da berabere kalacak ve bizde Avrupa Ligi’nde yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştular.

AVRUPA LİGİ H GRUBU PUAN DURUMU:

                                      OM   G       B       M      P

1       Ferencváros       5       3       1       1       10    

2       Monaco              5       2       1       2       7      

3       Trabzonspor       5       2       0       3       6      

4       Kızılyıldız             5       2       0       3       6