Yeni sezonda kadrosunu genişletmek isteyen Trabzonspor ibreyi bir kez daha Umut Güneş'e çevirdi.

Süper Lig'deki genç oyuncuları radarına alan Trabzonspor bu sefer rotayı Alanya'ya çevirdi. Gelecek sezon çok alternatifli bir kadro kurmak isteyen Abdullah Avcı Akdeniz ekibinin başarılı orta saha oyuncusu Umut Güneş'i listesine aldı.

Trabzonspor'un istediği Trezeguet için tarih verdi! Trabzonspor'un istediği Trezeguet için tarih verdi!

umut güneş 2 (4)

Oyuncu havuzunu genişletmek için yine birçok isimle görüşme yapan Trabzonspor, yaklaşık bir aydır Aytemiz Alanyaspor'un ilk temaslarda talep ettiği yüksek rakamlar nedeniyle transferi gerçekleşmeyen Umut Güneş için yine masada. Akdeniz temsilcisinin ücreti düşürmesi ve takas için oyuncu istemesinin ardından görüşmeler devam ediyor.

umut güneş 2 (2)

Abdullah Avcı yerli orta saha demişti

Trabzonspor'un önerdiği rakam henüz netleşmezken, Alanyaspor Murat Cem Akpınar'ı istedi. Abdullah Avcı daha önce de orta sahada yerli ve yabancı oyuncu aradıklarını belirtmişti. Umut'un Alanyaspor ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde sona eriyor.

umut güneş 2 (5)

Umut Güneş'in performansı

Umut, takımda toplam 62 maça çıkarken 4 gol attı. 22 yaşındaki oyuncu ayrıca 4 de asist yaptı. Umut Güneş'in mevcut piyasa değeri 2,8 milyon Euro olarak belirlendi. 1.77 boyundaki merkez orta saha oyuncusu, bu sezon 36 maçta forma giydi. Umut Güneş kariyerine Stuttgart gençlik altyapısında başladı. Genç futbolcu, Türkiye U21'de 9 maça çıktı.