Süper Lig’de sezon sonu şampiyonluk ipini göğüslemek isteyen Trabzonspor Başakşehir maçı ile ilk yarıyı 46 puan ile lider kapattı. Karadeniz devinin rekorları alt üst eden performansı sonrası, taraftarların geride kalan yarım sezon hakkındaki görüşlerini aldık.

Çoğunlukla Trabzonspor’un oynadığı futbol üzerinde duran bordo mavili taraftarlar takımın genel olarak gidişatından memnun. Ancak oynanan oyundan mutsuz olan taraftarlarda bir o kadar fazla. Trabzonspor’un sahadaki oyununu beğenmeyen bir taraftar şunları söyledi.

trabzonspor haberleri süper lig

“Kesinlikle oynanan oyunu beğenmiyorum. Takımın gidişatı iyi ancak şampiyon olabilecek bir takım oyunu oynanmıyor. Trabzonspor’un oynadığı futboldan memnun değilim. Eski Trabzonspor’un oynadığı hücum, baskı futbolunu daha çok beğeniyordum. Normal takım futbolu oynayıp bir şekilde maçları kazanıyor. Başakşehir, Hatay maçında da gördük rakip takımla kafa kafaya oynuyor. Ama yine de umarım bu sene şampiyon oluruz.” dedi.

Yönetimi değerlendiren bir diğer taraftar ise

“Yönetimden memnunuz ancak teknik olarak sahada oynanan futboldan memnun değiliz. Trabzonspor’a yakışan futbolu izleyemiyoruz. Trabzonspor yaparsa kendi kendine yapar. O zamanlar “var” yoktu takımlar objektif olarak yönetilmiyordu. Trabzonspor’un sürekli önünün kesileceğini düşünmüyordum. Ancak bu saatten sonra Trabzonspor yaparsa yine kendi kendi bir şey yapar” ifadelerini kullandı.

trabzonspor son dakika haberleri

Trabzonspor’un şampiyonluk şansını değerlendiren Zekeriya Çavuşoğlu

“Trabzonspor’un şuan oynadığı oyun, kendine olan inancı fazla bile. Farkındaysanız futbolcular birbirleriyle denk oynuyor. Sakatlanan futbolcusu olsa bile yerine gelen eskisini aratmıyor. Trabzonspor ilk defa aklı ile futbol oynuyor.biz coşkulu bir milletiz. İlk defa aklıyla futbol oynayan bir Trabzonspor izliyoruz. Baştakilerde akıllı olunca bu iş olacak bu sene. Yöneticiler iyi olmasalardı Trabzonspor iyi olmazdı. Biliyorsunuz “at sahibine göre kişner”diye bir atasözü vardır. Dolayısıyla hoca ve yönetenler iyi olmasa takım iyi olmazdı. Taraftarlar bile takıma bu kadar sahip çıkmazdı” dedi.

Herkes aynı ruha sahip bu iş olacak!

Şimdi şu var insanın ruhu bir şeye kilitlenirse inanırsa hedefe rahatlıkla gidilir. Saha içinde ve kenarda oturanlar aynı ruha sahip dolayısıyla bu iş olacak.

Ufuk Yılmaz adlı taraftar ise Trabzonspor’un oynadığı oyunu ve dezavantajlarını değerlendirdi.

trabzonspor transfer haberleri-5

Yılmaz değerlendirmesinde: “Şuan da lider gibi oynuyoruz ama takımımızda bazı eksiklikler var. Yani alternatif sıkıntısı yaşıyoruz sağ kanat ve sol bek sıkıntıları mevcut. Bunlar giderilirse ikinci yarı daha iyi başlayacağımızı düşünüyorum”. Diğer yandan sakat oyunculara değinen Ufuk Yılmaz “Sakatlıklar devam ederse zorlanabiliriz. Yönetimimizi seviyoruz onlara bu mücadelede canı gönülden güveniyoruz” ifadelerini kullandı.

Gördüğüm en iyi teknik direktör

Bir diğer genç bordo mavili taraftar Abdullah Avcı’nın performansına değindi. “20 yaşındayım şuana kadar gördüğüm en iyi teknik adam. Trabzonspor’u takım olarak çok iyi yönetiyor. Tam bir sistem adamı” diye sözlerine ekledi.

Trabzonspor’da yönetimin performansını da masaya yatıran taraftarlar ikinci yarı yapılacak transferlerle takımın daha iyi olacağı görüşünde. Ahmet Ağaoğlu yönetiminin çok başarılı yolda olduğunu ve sonuna kadar desteklenmesi gerektiğini aktardılar.

trabzonspor taraftarları haber

“Forvete daha doyurucu daha iş yapan oyuncu lazım”

Trabzonspor’un bir diğer dezavantajını da forvet eksikliği olarak gören bir taraftar şunları söyledi;

“Trabzonsporlu olarak bazı maçlar da oynadığımız futbolu beğeniyorum bazen de beğenmiyorum. Oyuncular içinde sakat olanların Başakşehir ile oynanan maçta biraz performansı düşmüş. 90 dakika içinde 3 tane pozisyon yakaladık daha üretken bir Trabzonspor istiyoruz. Bu takımın bazı oyuncular üzerine kurulmuş bir düzeni olamaz. Hepsinin üzerine olan bir düzen olmalı çünkü Nwakaeme olmayınca sol taraf bitmiş, ölmüş. Hamsik’i orta saha da tutan 100 kişi var ondan dolayı orta saha da top yapamadı. Onun haricinde top yapabilen oyuncu yok. İleriye bir kule koymuşuz ama Cornelius 10 tane top indirdi bir tane topu alamadık. Forvete daha doyurucu daha iş yapan oyuncular lazım diye düşünüyorum” dedi.

trabzonspor haberleri son dakika

Trabzonspor Yönetimine Övgüler

Yönetimin transfer dönemindeki performansına dikkat çeken Trabzonsporlu taraftarlar devre arasında yapılacak transferleri dört gözle bekliyor.

Yapılacak transferler sonrası takımın performansını çok merak eden bordo mavili destekçiler, ikinci yarı için umutlu olduklarını söyledi. Yönetimin geçmiş transfer karnesinin iyi olduğunu belirten taraftarlar ancak önümüzdeki haftalarda gerçekleri göreceklerini belirtti.

Şampiyonluk İçin daha erken

Bordo mavili taraftarlar Trabzonspor’un şampiyonluk şansı değerlendirdi. Karadeniz devinin taraftarları şampiyonluk için genel olarak havaya girse de, bazı taraftarlar bu konuda temkinli. Bunlardan biride Faruk Kaya.

Faruk Kaya sözlerinde “Şampiyonuz dememiz için daha erken. Neyin ne olacağı daha belli değil. Başakşehir maçın da gördük top oyuncunun eline vurdu ama hakem penaltıyı vermedi. Bunları da konuşmak gerek ama şunu söylüyorum şampiyonluk narası için şu an çok erken” ifadelerini kullandı.

trabzonspor haberleri süper lig değerlendirme

Trabzon Halkı çok inatçıdır

Bu sezon Trabzonspor’un şampiyonluğuna inananlar ise oldukça fazla. Bordo-mavili takımın taraftarları geçmiş dönemlerde şampiyonluklarının alındığını ancak bu sezonun geçmiştekiler gibi olmayacağı kanaatinde. Trabzon’un Trabzon halkının ne kadar inatçı kişilik olduğuna değinen bir diğer taraftar;

“Baktığınız zaman Trabzonluların bu konudaki inadı bariz ortada.  Yani sağlam bir kişi iki kişiye bedeldir. Bu da ne demektir Trabzon’u peşine aldığı zaman insan yapacağı karın farkındadır. Zaten görüldüğü üzere diğer kulüpler kara para aklama yerine döndü. Bir tek Trabzonspor bu işi Trabzon halkı adına şampiyonluk adına yapıyor. Geri kalan tüm takımların kişisel bir çıkar peşinde” dedi.

61medya trabzonspor süper lig

2010-2011 sezonu tekrarlanır mı?

Bir diğer bordo mavili taraftar genel olarak bu sezonunun eskisi gibi olmayacağını, eğer bu senede o tarz şeyler yaşanırsa Trabzon halkının bu sefer buna kayıtsız kalmayacağı görüşünde.

trabzonspor haberleri 2

Bu senenin 2010-2011 sezonundan daha farklı olduğuna değinen taraftarlar, geçmişte yaşananların bu sene tekrarlanmayacağı kanaatinde. Bu konu hakkında konuşan Sezi Alemdağ adlı taraftar şu ifadeleri kullandı.

“Ben bu işlerin daha olacağını düşünmüyorum. Çünkü o sene Fenerbahçe 17 maçta 16 galibiyet aldı. Bu sene ligde öyle galibiyet alacak takım yok. Yeni yapılacak transferlerle ilk yarıda sergilediğimiz performansı ikinci yarıda da aynı şekilde sürdüreceğimize inanıyorum. Aynı senaryoları tekrardan yaşatmaya çalışacaklar. Ancak Trabzonspor’un aklı buna izin vermeyecektir” dedi.

Emir ÖNEL-Türkay BAŞER