Süper Lig'de başarılı bir sezon geçiren Trabzonspor'da şu sıralar Akyazı Stadı'nın ismi ve meydandaki pankartta Şenol Güneş'in olmaması camiada tartışma yarattı.

Trabzonspor 2021-2022 sezonunda adeta tarih yazıyor. Bu sezon oynadığı futbol ve aldığı başarılı sonuçlarla camiasını sevince boğan ve büyük gurur yaşatan bordo mavililer mutlu son için artık gün sayıyor.

meydan afiş (2)

Trabzon’da gündem elbette kalan 5 maç ve kupa! Ancak özellikle sosyal medyadan bazı kesimler bu gündemi değiştirmek için adeta yarış içinde yarış yapıyor. Trabzon camiası tek yürek olması gerekirken bazı kesimler farklı gündemlerle öne çıkmayı başarabiliyor.

Bordo mavililer sırasıyla;

Adana Demirspor(D)

Antalyaspor (İ)

Hatayspor  (D)

Avcı'dan Efsane'ye Geçmiş Olsun Ziyareti Avcı'dan Efsane'ye Geçmiş Olsun Ziyareti

Altay (İ)

Başakşehir (D)

Maçlarına çıkacak ve şampiyonluk turunu atacak.

Böylesine gururu doyasıya yaşaması gereken bu camia bazı art niyetli kesimlerin gündemleriyle rahatsızlık yaşıyor. Bunlardan biri durup dururken Akyazı Şenol Güneş Spor Kompleksi adının değiştirilerek stada Avni Aker isminin verilmesini öneriyor.

akyazı stad ı24

 Bir başka kesim ise meydan parkına devasa bir Trabzonspor posteri asarak içerisine yerleştirdiği fotoğraflarla camiada yeni bir tartışma ortaya koyuyor.

Nasıl mı?

Trabzonspor’un resmi olarak 6 şampiyonluğu, resmi olmayan 2011 yılı şampiyonluğuyla tam 7 şampiyonluğu var. Ancak gel gör ki meydana asılan devasa afişte şampiyon takımların bazı başkan ve teknik direktörlerine yer veriliyor.

Aşırı tepki oluşunca da "İlerleyen günlerde diğer efsanelerimize de yer vereceğimiz bir çalışma yapacağız” deniliyor.

Kent merkezinde bir otelin ön cephesine asılan 350 metrekarelik Trabzonspor afişi, bordo mavili taraftarları hayran bıraksa da camiayı tercih edilen fotoğraflar nedeniyle ikiye bölüyor.

Afişte vefat eden Trabzonspor eski teknik direktörü Özkan Sümer, yaşayan efsane eski kulüp başkanı Şamil Ekinci, eski asbaşkan Derviş Bayraktar, Eren Bülbül, sanatçı Kazım Koyuncu, ‘Dozer’ lakaplı futbolcu Cemil Usta ile Trabzonspor’un yaşayan efsanesi eski teknik direktör ve futbolcu Ahmet Suat Özyazıcı resmedildi. Görenlerin fotoğraf çekmeden geçmediği afişte ayrıca şampiyonluk sezonunun başkanı Ahmet Ağaoğlu, teknik direktör Abdullah Avcı ve futbolculara yer verildi.

meydan afiş (1)

"İlerleyen günlerde diğer efsanelerimize de yer vereceğimiz bir çalışma yapacağız”

Afişi yaptıran Buğra Bayraktar, Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı’nın şampiyonluk inancı aşıladığını ve ilk defa bu sene yaşanacak şampiyonluğa inandığını söyledi. Afişin babasının fikri olduğunu ve 2 ay önce çalışmalara başladığını anlatan Bayraktar, “Tasarımcı arkadaş resmi elde tek tek çizdi. Afişte vefat etmiş efsanelerimiz, mevcut başkanımız, hocamız var. Eren Bülbül de büyük bir Trabzonsporluydu, çocuktu ve artık Türkiye’nin bir değeri, onun da afişte olmasını istedik. Kazım Koyuncu Trabzonlu olmamasına rağmen bizden daha iyi bir Trabzonspor ruhu vardı, ona da yer verdik. Cephemiz ancak buna el verdi. İlerleyen günlerde diğer efsanelerimize de yer vereceğimiz bir çalışma yapacağız” dedi.