Trabzonspor oyuncu satışı ile transferlerini bitirdi. Şimdi gözü Avrupa Ligi’nden gelecek parada.

Abdullah Avcı düğmeye bastı! Hamsik'in yerine o isim geliyor Abdullah Avcı düğmeye bastı! Hamsik'in yerine o isim geliyor

Bordo-mavililer, Ahmetcan ve Cornelius’un satışından gelen 15 milyon Euro ile bir çok yıldız transferi bitirirken, şimdi Avrupa Ligi’nde gruptan çıkarak önemli bir geliri daha kasasına koymak istiyor.

Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor'un 55. kuruluş yıl dönümüne özel açıklamalarda bulundu

Trabzonspor'a para yağacak! Süper Lig'in son şampiyonu Trabzonspor, Şampiyonlar Ligi’ne katılamayarak 20 milyon euroyu aşan gelirden olsa da Avrupa Ligi’ne giderek 10 milyon euroyu kasasına koymuştu. Bordo-mavililer, Avrupa Ligi öncesi Ahmetcan Kaplan’ı Ajax’a 9.5 milyon euroya, Cornelius’u Kopenhag’a 6 milyon euroya, Berat Özdemir’i Arap ekibine 2.5 milyon dolara satarak önemli bir gelir elde ederken, bu satışlardan gelen paranın tamamı ile Trezeguet, Yusuf Yazıcı, Bardhi, Gbamin, Eren, Doğucan, Gomez, Bartra gibi isimleri kadrosuna kattı.

avcı-14

Trabzonspor şimdi başarı ile kasasını doldurmaya devam etmek istiyor. Ligde yine şampiyon olmak isteyen  Trabzonspor, Avrupa Ligi’nde Ferençvaroş, Monaco ve Kızılyıldız ile bir üst turda yer almak için savaşıyor. Trabzonspor, Avrupa Ligi'nde Ferençvaroş’a yenilirken, Kızılyıldız’ı mağlup etmeyi başardı. Bordo-mavililer, Avrupa Ligi’nde şimdi üst üste iki defa güçlü Monaco ile karşılaşacak. Bordo mavililer bu 2 maçı galip tamamlamanın hesaplarını yapıyor. Trabzon, Avrupa Ligi’nde gruptan çıkması halinde20 milyon TL'lik bir geliri de kasasına koyacak.