Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri ile ilgili yeni gelişme yaşandı.

Trabzonspor Kulübü, 52. Divan Genel Kurulu’nda denetim raporuyla gündeme gelen Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri ile ilgili yeni gelişme yaşandı.
Geçen haftalarda Trabzon Havalimanı projesi kapsamında Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nin yüzde 90’lık bölümünün istimlak edilme durumu gündeme gelmişti. Ardından Başkan Ahmet Ağaoğlu Divan Genel Kurulu bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Trabzonspor son olarak şu açıklamayı yapmıştı: "Kamu yetkilileriyle yapılan değerlendirmeler sonucunda böyle bir kamulaştırma kararının olmadığı, konunun spekülatif olduğu açık ve net olarak ifade edilmiştir. Bu durumla alakalı olarak gelişmelerden üzüntü duyduğumuzu ifade ederken, spekülatif tartışmalardan da uzak kalınması konusu kamuoyunun bilgisine hassasiyetle arz olunur."

Abdullah Avcı, Bruno Peres için tarihi verdi! Abdullah Avcı, Bruno Peres için tarihi verdi!

Yaşanan bu gelişmelerden sonra Mehmet Ali Tesisleri'nin tarihe karışacağı öğrenildi. Miraç Özağcı Direk Atış programında konuyla ilgili, "Tesislerin olduğu alan Trabzonspor’un değil. Geçen hafta gezide ulaştırma bakanına bu konuda soru sorduk. Kendisi topu yuvarladı ama orası için proje yapılmış. Belki 2024-2025 yılında o tesisler tarihe karışacak."