Tek hayali Trabzonspor maçını izlemek olan Muğlalı 65 yaşındaki bordo mavili taraftar İsmail Bozyer'in hayali gerçek oluyor.

Trabzon Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Mehmet Keleş'ten anlamlı eylem.  Muğla'da yaşayan 65 yaşındaki Trabzonspor taraftarı İsmail Bozyer'in hayali olan ve hiç gitmediği Trabzon'da maç izlemek isteyen Bozyer'in hayali gerçek oluyor.

AW421189_04

Tek hayali Trabzonspor maçını izlemek

Muğla Denizova Mahallesi'nde yaşayan Bozyer, ilk defa askerde gördüğü ve televizyonda izlediği Trabzonspor'a gönül verdi. Askerden döndükten sonra evlenen ve eşini de Trabzonsporlu yapan Bozyer, oğlunun adını da Şenol Güneş koydu.

Trabzonspor, Kayserispor maçı hazırlıklarını sürdürdü Trabzonspor, Kayserispor maçı hazırlıklarını sürdürdü

Muğla'nın Menteşe ilçesinde yaşayan 65 yaşındaki Trabzonspor taraftarı İsmail Bozyer'in hayali, hiç gitmediği 1350 kilometre uzaktaki kentte bordo-mavili takımın maçını izlemek (2)

Trabzon Akyazı'ya davet etti

Muğla'da Trabzonlu bir iş insanının daveti ile bordo mavili takımın iç saha maçına gideceği günü iple çeken taraftarın isteği gerçek oluyor. Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Mehmet Keleş İsmail Bozyer'in Akyazı'da maça gelmesi için Bozyer'i Trabzon'a davet etti.

Ne olmuştu?

Babasının köy bekçisi olduğunu kendisinin ve kardeşlerinin yevmiyeli işlerde çalıştıklarını belirten Bozyer, 1977'nin Temmuz ayında Zonguldak Devrek'e askere gittiğini söyledi. Bozyer, Beycuma Jandarma Karakolu'nda görevlendirildiğini ifade etti.

"Oranın ileri gelenlerinden bir kişi karakola televizyon hediye etti. Ben askere giderken köyümüzde elektrik yoktu. O zamanlar radyo dinliyordum. Ama herhangi bir takım tutmuyordum. Askerde televizyonda izledikten sonra Trabzonsporlu oldum. O günden bugüne, ölünceye kadar Trabzonsporluyum."

O dönemde Trabzonspor'da hiç yabancı futbolcu olmadığına, her oyuncunun Türk olduğuna dikkati çeken Bozyer, Şenol Güneş'in o zamanalar çok meşhur olduğunu dile getirdi.

--61medya haber servisi--