Trabzonspor hazırlıklarını sürdürüyor! İşte Antrenmandan notlar... Trabzonspor hazırlıklarını sürdürüyor! İşte Antrenmandan notlar...

Süper Lig'in 5. haftasında evinde Trabzonspor'a 1-0 kaybeden Ümraniyespor, üst üste VAR'a tepki gösteren paylaşımlarda bulundu. Süper Lig'de tek bir beraberlik alan ve kalan 4 maçı 1-0'lık skorla kaybeden Lig'in yeni takımı Ümraniyespor, VAR'a tepki gösterdi.

Ümraniyespor Başkanı Tarık Aksar, Trabzonspor maçının ardından açıklama yaptı. Aksar, "Kime VAR?! Süper Lig'de oynadığımız 5. haftaya kadar Ümraniyespor lehine tek bir pozisyon için VAR kontrolü yapılmadı. Emeklerimize yazık." ifadelerini kullandı. Yorum yapan eski hakemler Deniz Çoban, Bülent Yıldırım ve Lale Orta, hem 8. dakikada Umut Nayır'ın yüzüne aldığı darbenin hem de Gherorge'nin 45. dakikada Dorukhan Toköz'e karşı mücadelesinin penaltı verilmesi gerektiğini söyledi. Yorumcular, hakem Arda Kardeşler'in VAR'dan sorumlu Özgür Yankaya tarafından ekrana çağrılması gerektiğini vurguladı.

Ümraniyespor'dan tepki

Ümraniyespor, sosyal medya hesabından üst üstte paylaşımlarda bulundu. İstanbul ekibi ''5. hafta itibariyle potansiyel Ümraniyespor lehine VAR kontrolü sayısı: 0 (SIFIR)'' paylaşımı yaparak hakemlere tepki verdi.