Trabzonspor İstanbul’a taşınıyor! 

Trabzonspor, Fropart TAV Antalyaspor maçının son dakikalarında statta yaşananlar nedeniyle alacağı muhtemel saha kapatma cezasını İstanbul’da kullanmak istiyor. 
Ayrıca şampiyonluk kutlamaları sırasında on binlerce taraftarın sahaya inmesi zemine büyük zarar verdi. Sulama sistemi bozuldu. Kale direklerinin bağlı olduğu beton zemin dağıldı. Led ekranların yarısı kullanılamaz hale geldi.


5 YILLIK ZEMİN ALTAY MAÇI SONRASI DEĞİŞTİRİLECEKTİ 


11 yıllık şampiyonluk özlemini bitiren düdüğün ardından Trabzonspor taraftarı sahaya akın etmişti. Tribünde az sayıda taraftar kalırken on binlerce kişi sahaya girmişti. Kimileri hatıra olması amacıyla kalelerdeki fileleri kesip aldı. Bazı taraftarların zemini söktüğü görüldü. Bazı noktalarda ise yanan meşaleler atıldığı için zeminin yandığı gözlendi. Kale direklerinin oturduğu beton zeminin de hasar aldığı öğrenildi. Zemini sulama sisteminin de bozulduğu kaydedildi. Ayrıca saha kenarında bulunan reklam panolarındaki LED ekranların da büyük bir kısmının zarar gördüğü bildirildi. Bu arada daha önce yapılan planlamaya göre stat zemininin 5 yılını tamamladığı ve hasar görmese de sezon sonu değiştirilmesi programa alınmıştı.

 

Gözden kaçırmayın

Trabzonspor'dan PSG'li oyuncu bombası Trabzonspor'dan PSG'li oyuncu bombası

İSTANBUL TARAFTARI BEKLİYOR 


Tam tarihi kesinleşmese de iç sahadaki son karşılaşma olan Altay mücadelesi 13-16 Mayıs takviminde oynanacak. Trabzonspor alacağı muhtemel saha kapatma cezası için Altay maçını başka bir şehirde oynanması istenirse, Bordo-Mavililer'in tercihini İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı'ndan yana kullanacağı gelen bilgiler arasında. 


KUPA İÇİN ÖZEL BİR GÜN SEÇİLECEK


Bu arada Trabzonspor’un saha kapatma cezası beklenirken şampiyonluk kupasını Trabzon’da organize edilecek özel bir kutlama programında alması planlanıyor. Bunun için özel bir gün planlanacak ve muhteşem bir kutlama organize edilecek. Trabzonspor kupayı evinde almak istiyor.