Flaş Gelişme! Trabzonspor Trezeguet ile anlaştı Flaş Gelişme! Trabzonspor Trezeguet ile anlaştı

Trabzon Akyazı Stadyumunun önünde yapılacak olan Trabzonspor’un 8. Şampiyonluk Kupa Anıtı için çalışmalar yönetime sunuldu. 
Trabzonspor yönetiminin 8. Şampiyonluk Kupa Anıtı’nın yapımını kime vereceği merak ediliyordu. Çalışmalarını sunan isimlerden bir tanesi de Şamil Ekinci Müzesinin ve EYOF Parkı’ndaki Trabzonspor anıtının mimarı Aytaç Akyüz oldu.  Akyüz’ün çalışmasını Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, As Başkan Ertuğrul Doğan, yönetim kurulu üyesi Yalçın Orhan değerlendirdi. Akyüz’ün projesi yönetim tarafından beğenildi.


AKYÜZ, “AÇIKLAMAM DOĞRU OLMAZ”


İç mimar Aytaç Akyüz, “Çalışmamı yapıp Trabzonspor yönetimine teslim ettim. Beğenildi. Yakın zamanda açıklanır. Trabzonspor yönetimi açıklama yapmadan benim açıklamam doğru olmaz. Ben bu işi her hangi bir ücret karşılığında yapmayacağım.” dedi.


YALÇIN “HENÜZ BELLİ DEĞİL”


Konuya ilişkin açıklama yapan Yalçın Orhan ise “1 ay içerisinde seçilen kişi netlik kazanacak. 7-8 kişi çalışmasını sundu. Henüz anıtın yapımı için tarih belli değil.” dedi.


35 MİLYON TOPLANDI


Şu ana kadar 35 milyon TL toplanırken, destek verenlerin kendi veya şirketlerinin isimleri kupa anıtına yazılacak. Trabzonspor kulübünün hedefi, yeni sezona kadar 100 milyon TL rakamına ulaşmak olduğu öğrenildi.