Trabzonspor'un efsane isimi Gökdeniz Karadeniz Yenişafak Spor ile yaptığı özel röportajında yakın zamanda futbolu bırakan Arda Turan hakkında açıklamalarda bulundu.

6030466d66a97c0fb57b40e1 (1)

Arda Turan'ı futbolu bırakması hakkında sorulan soruya Karadeniz, “Arda sevdiğim bir kardeşimdir benim. Hem Galatasaray’a hem de Türk futboluna çok hizmetler etmiştir. Futbolu bu şekilde bırakması biraz kırıldım, üzüldüm. Çünkü Arda daha iyisini hak ediyordu. Böyle bırakmayı hak etmiyordu Arda. Belki ilerleyen zamanda güzel bir organizasyon yaparlar Arda Turan için. Çünkü onu hak ediyor. Hem Galatasaray’da hak ediyor hem diğer oynadığı kulüpler de hak ediyor yani. Ama biz Türk toplumu olarak ne hikmetse kendi öz evlatlarımıza bu şeyi çok fazla görüyoruz, hakkı çok görüyoruz, yapmıyoruz. Değerini bilmiyoruz ama yabancıların heykelini dikeriz. O da ayrı bir konu." eleştirilerinde bulundu.

Eski Trabzonsporlu Fenerbahçe'de aradığını bulamadı! Eski Trabzonsporlu Fenerbahçe'de aradığını bulamadı!

Arda Turan futbolu bırakırken çok daha iyisini hak ediyordu!

Sözlerinin devamında Karadeniz, "Arda Turan, Türk futboluna damga vuran isimlerden bir tanesidir baktığınız zaman. Yani kaç tane futbolcunu gitmiş Barcelona’da oynamış. Bu anlamda baktığınız zamanda. Seversiniz sevmezsiniz, iyileri vardır kötüleri vardır. Yanlış yaptığı olaylar vardır ama bu sahanın içini etkilemez. Son dönemlerindeki performans düşüklüğü de her futbolcunun yaşayabileceği cinsten. Ama totale baktığınız zaman Arda Turan çok daha iyisini hak ediyordu futbolu bırakırken." ifadelerini kullandı.