Trabzonspor iç transfer çalışmalarına Djaniny Semedo'yu masaya alarak başladı.

Bir yandan takviye çalışmalarına devam eden Trabzonspor, diğer yandan iç transferlere çok fazla mesai harcıyor. Hem bazı isimlerde yapılacak iyileştirmeler hem de gelecek sezon sonunda sözleşmeleri bitecek oyuncuların süreci devam ediyor.

Denswil'den sonra tüm gözler Djaniny Semedo ile yeniden anlaşmaya çevrildi. Djaniny daha önce Trabzonspor'un sözleşme uzatma teklifini sözlü olarak kabul etmişti. 31 yaşındaki forvet oyuncusuna ikinci kampta resmi hale getirilmesi için zaman verildi. 1.90 boyundaki yıldız, istediği yüksek rakamdan indirime giderse 2 yıllık imza atması bekleniyor.

Trabzonspor'da en büyük sorun sakatlık! Geçen sezon da... Trabzonspor'da en büyük sorun sakatlık! Geçen sezon da...

Abdullah Avcı ayrılığı önlemişti

Djaniny geride bıraktığımız sezonun başında Trabzonaspor'dan ayrılmak istemiş, oyuncuyu Abdullah Avcı ikna etmişti. Djaniny'nin yeni sezon öncesi de Bordo-Mavililerden ayrılacağı haberleri basında yer almıştı. 

Sezon başında ayrılığın eşiğinden dönen Djaniny, Trabzonspor'un bu sezon şampiyonlukla sonuçlanan başarı hikayesini şöyle anlattı: "Sözlerime sezon öncesi kampından başlamak istiyorum. Çünkü sezon öncesi kampına gittiğimizde, antrenörümüzle yaptığımız görüşmelerde antrenörümüz bize bir görevimiz olduğunu söyledi. Misyonumuz şampiyon olmaktı ve bunun için çok çalışmamız gerekiyordu. İnanın çok çalıştık. Tüm arkadaşlarımla birlikte gereken her şeyi yapmaya çalıştık. Çok zor durumlardan geçtik, hiç kolay olmadı. Hiçbir şampiyonluk kolay değil ama bunu yapabileceğimizi biliyorduk ve böyle bir misyonumuz vardı. Çünkü sahaya güvenle çıktığınızda, sonuçlar iyi gittiğinde, işler biraz istediğiniz gibi gitmeye başladığında güçleniyorsunuz. Kolay değildi ama bugün kutlayabilirsek geçmiş çalışmalarımız terlememiz sayesinde oldu."