Trabzonspor 51. Olağan Genel Kuruş toplantısı yapılıyor.

61medya spor servisi - Süper Lig'de son şampiyon Trabzonspor'da 51. Olağan Divan Genel Kurul toplantısı bugün saat 10:00'da Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde yapılıyor.

Trabzonspor’un 51. Olağan Divan Kurulu Toplantısı, 25 Haziran Cuma günü, Trabzon Hamamzade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu’da katıldı.

WhatsApp Image 2022-06-25 at 10.16.16

Şampiyonluk yılında vefa düşüncesi ile kurucu kulüplerin ve Trabzonspor’un hayatta bulunan kurucu üyelerine ziyarette bulunulduğu ve fikir alışverişi de yapıldığı belirtildi.

Toplantıya katılamayan Ekrem İmamoğlu, Ahmet Kaya, Adnan Günnar, Bahar Ayvazoğlu, Muhammed Balta, Hüseyin Örs de toplantıya mesaj ileterek başarılar diledi.

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, konuşmasında, “Sampiyonluk yılının finalinde düzenlediğimiz bu divan kurulu toplantısına hoşgeldiniz. Sayın başkanımız birçok yerde alkışlandı. 3-4 yıl önce vaad ettiği gibi, şampiyonluğu getirdi, Trabzonspor’umuzu 8’inci şampiyonluk ile onurlandırdı. Adını altın harflerle Trabzonspor tarihine yazdırdı. Kendisini tebrik ediyorum” dedi. Sürmen’in de belirtmesi üzerine Ahmet Ağaoğlu, tüm salon tarafından ayakta alkışlandı.

Trabzonspor’un her zaman savunan ve İstanbul basının tek gözlü tavrına karşı duran Trabzon Yerel Basını’na teşekkür ederim, diyerek sözlerine devam eden Sürmen, “Bir teşekkür de kulüp çalışanlarına başta Kulüp Müdürü Sinan Zengin ve yardımcısı Osman Aydın olmak üzere tüm çalışanlara da teşekkür ediyoruz, tebrik ediyoruz.”

WhatsApp Image 2022-06-25 at 10.19.04

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yeni yönetiminde yer alan Yalçın Orhan’ı da tebrik eden Sürmen, spor yasasına da değindi. Spor yasasının gerekli olduğunu vurgulayan Divan Kurulu Başkanı, bunun için bir geçiş sürecine ihtiyaç olduğunu da belirtti, “Harcama limitleri ile ilgili spor yasasına göre mi hazırlanacak, federasyon mu belirleyecek, hukukçu olarak bizim bile kafamız karıştı” dedi.

Ahmet Ağaoğlu’nun da her zaman üstüne durduğu Rezerv Lig konuşana da değinen Sürmen, “Daha önce 2022-2023 sezonunda bunun hayata geçirileceği belirtilmişti, umuyorum bu hayata geçer. O zaman alt yapıda önem kazanır. Başkanımızın tekrar bu konuya tekrar el atağını umar ve alt yapıda bilimsel çalışma yapacak kişilerin görevlendirilmesini ve çalışmasını bekleriz” ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'un yeni transferi Montasser Lahtimi Trabzon'a geldi Trabzonspor'un yeni transferi Montasser Lahtimi Trabzon'a geldi

Sürmen’in “Eski başkanlarımızı ve kurucularımızı da ziyaret ettik, herkesin selamlarını iletiyorum” ifadeleri üzerine, tüm salon eski başkan ve kurucu üyeleri alkışladı.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, “51. Olağan Genel Kurulu’nda herkesi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Değerli Başkanımız değerli sözlerine teşekkür ediyorum. Başarı ancak birlik ve beraberlik ile olur, bunu her zaman belirttim. Başarı bir başkan, bir hoca veya 11 futbolcunun başarısı ile gelmez. Camia olarak birlikte hareket ettiğimizde, kenetlendiğimizde olur. Geldiğimizde ekonomik anlamda sorunları olan bir kulüp olduğumuz için taraftarımızdan bize hem ekonomik hem de sportif olarak başarılı bir kulüp haline gelebilmemiz için 3-4 yıl sabır istemiştik. Geldiğimiz noktada bu sabrın sonucunu aldık. Bu süreçte biz kulüp yönetimiz divan kurulu yönetimi, basın çalışanları ve taraftarlarımız hepimiz birlikte hareket ettik. Geldiğimiz bu noktada hiç bir şey bitmiş değil, daha yeni başlıyoruz. Biliyorsunuz önümüzde bir play-off mücadelesi var. Bu mücadeleden gruplara kaldığımız takdirde sportif anlamda, ekonomik anlamda, şehrin ve ülkenin tanıtımı açısından çok önemli.

WhatsApp Image 2022-06-25 at 10.19.00

Sadece gruplara kaldığınızda kulübün elde edeceği gelir, tüm futbolcuların 1 yıllık maaşlarını karşılayabilir. Bu nedenle de çok önemli

Sayın Divan, Trabzonspor’u hedef alarak yapılan bazı açıklamalar hepimizin malumudur. Yapılan bir açıklamada ‘Trabzonspor merkezli bir futbol anlayışı oluşturmaya çalışıyorlar’ ben bu açıklamadan şunu anlıyorum, ülke futbolunun, ülke sporunun ne olduğunu, bilmeden yapılan açıklamalar. Demek ki biz daha önceden ülke futbolunun kıyısında köşesindeydik de başarımız birilerini rahatsız etti. Bunu söyleyenler önce ülke futbolunun tarihini bilmeli, bizim kurucu kulüplerimiz idman ocağının, idmangücünün ülke sporunda ilk attığı adımları sayabilirim. Avrupa Futbol Cemiyeti’ne ilk üye olan cemiyet Trabzon Futbol Cemiyeti olmuştur. Cumhuriyet Tarihi’nden beri Trabzonspor ülke futbolunun içinde merkezinde vardır.”

Şampiyonluk sevincini yaşadık ve camiamız transfer bekliyor diyen Ahmet Ağaoğlu, “Daha önce belirlediğimiz 4 futbolcumuzu kadromuza kattık, taraftarlarımızın içi rahat olsun 2 futbolcumuz daha hazırlık kamplarımıza yetişecek. Milli takımlarda 10’un üstünde oyuncularımız var, onlarda Slovenya’da yapılacak kampa katılacak. Kamp sonrasında hocamızın isteği olursa yine takviyeler yapılacaktır”dedi.

“Camiamızdan beklentimiz kombineleri gösterilecek ilgi” diye. Ağaoğlu, “Bu paraların çok iyi değerlendirileceğinden emin olabilirsiniz. Cebindeki son para ile Trabzonspor eldiveni alan küçük kardeşlerimizin emeklerinin, vefasının, boşa gitmeyeceğinden emin olabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Ali Sürmen Baskanımızında bahsettiği gibi “Eğer ülke futbolunda B Takım kurulamıyorsa, o zaman rezerv lig uygulaması uygulanmalıdır. Yetişmekte olan oyuncu rezerv takıma, sakatlık yaşayıp toparlaması gereken rezerv takıma, form yükselten A takıma çıkmalı mantığı ile ileyeceğiz. Malumunuz, bizim birçok futbolcumuz alt liglerde ki takımlara kiralanıyor, fakat acı bir gerçek var ki alt liglerde hiç bir kulüp bizim oyuncularımıza sunduğumuz imkanları sunamıyor, bu nedenle yüzde yüz performans ile gönderdiğimiz oyuncular, yüzde 60 performans ile geri dönüyor. Hocamızın da araştırmaları üzerine alt yapı geliştirme üzerine bazı projeler belirledik. Yurt dışından geliştirme planlama üzerine 3 ayrı şirketle görüşme halinde göz. Bu şirketler bizim alt yapımızı düzenlemeyecek, eksiklerimizi belirleyecek, planlama ve programlama yapacak.”

“Alt yapıdaki eksiklerimiz mağlum, alt yapıdan bir oyuncu geliştirip yurt dışına sattığımızda bu gelir, az önce de belirttiğimiz şampiyonlar ligine katılmakla eş değer”

“Tüm camiamıza teşekkür etmek istiyorum. Bu sezon biz bir duvar ördük, benim bu duvardaki payım bir tuğla birlikte hareket ederek bu başarıları elde ettik, 3 yılda Türkiye Kupası, Süper Kupa ve Süper Lig Şampiyonluğu, bu başarılar birlikte hareket ederek oldu. Biz birlikte başardık birlikte kazandık ve birlikte devam edelim” dedi.