Süper Lig'e şampiyonluk parolasıyla başlayan ve 20. hafta itibariyle en yakın takipçisine tam 10 puan fark atan Trabzonspor’da son transfer Polonyalı Tymoteusz Puchacz ile birlikte yabancı sayısı 16’ya yükseldi. Trabzonspor, bugüne kadar 6 kıtadan 161 yabancı oyuncu kadrosuna katarken, en çok transferi ise 18 oyuncuyla Brezilya'dan gerçekleştirdi.

yattara

Rekor İbrahim Yatara'da

Dönemin Başkanı Özkan Sümer tarafından bordo-mavili takımın bünyesine katılan Yattara, 2003-2004 ve 2010-2011 sezonları arasında 8 sezon Trabzonspor formasını giydi. 232 kez bordo-mavili renkleri terleten Yattara, 39 gol imza attı. Futbol oynadığı 13 yılın 8 yılını Trabzon'da geçirdi.

ahmet ağaoğlu-2

Ahmet Ağaoğlu 37 yabancı oyuncu transfer etti

Nisan 2018'de yılında göreve gelen Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, görev süresi boyunca 37 yabancı oyuncu transferine imza attı. Vahid Amiri, Hosseini (İran), Zorgo Toure, Ndiaye (Senegal), Nwakaeme, Obi Mikel, (Nijerya), Ekuban (Gana), Nemanja Andjusic, Edin Visca (Bosna Hersek), Donis Avdijaj (Kosava), Campi (Arjantin) Fernandes,(Portekiz) Sörloth, Trodsen (Norveç), Sturridge, Lewis Bekar (İngiltere) Monuel Da Costa (Fas), Guilherme, Manoel Messias, Victor Hugo, Marlon, Flavio, Peres (Brezilya), Staven Plaza (Ekvator), Benik Afobe (Kongo DC), Fousseni Diabate (Mali) Jorge Djaniny (Yeşil Burun Adaları) Tymoteusz Puchacz (Kiralık) (Polonya) Anastasios Bakasetas, Manolis Siopis  (Yunanistan), Andreas Cornelius (Danimarka), Koita, Edgar Le(Gine) Gervinho, Jean Evrard Kouassi (Fildişi Sahili), Stefano Denswil (Hollanda) , Marek Hamšík (Slovakya) Trabzonspor’un oyuncusu olan Flavio Giresunspor’da kiralık forma giyiniyor.

trabzonspor haber-3

İŞTE TRABZONSPOR KADROSUNDAKİ 16 YABANCI

Anastasios Bakasetas, Manolis Siopis  (Yunanistan)

Anders Trondsen (Norveç)

Andreas Cornelius (Danimarka)

Anthony Nnaduzor Nwakaeme (Nijerya)

Bruno Peres ,Vitor Hugo (Brezilya)

Djaniny Tavares Semedo (Yeşilburun Adaları)

Fode Koita, Edgar Le(Gine)

Gervinho, Jean Evrard Kouassi (Fildişi Sahili)

Stefano Denswil (Hollanda)

Marek Hamšík (Slovakya)

Edin Visca    (Bosna Hersek)

Tymoteusz Puchacz(Kiralık) (Polonya)

süper lig yabancı hakkı

SÜPER LİG'DE KAÇ YABANCI HAKKI VAR?

Ülkemizde kulüpler kadrolarında 14 yabancı bulundururken 11’de sadece 8’ine şans verebiliyor.  Bu rakam 2022-2023’de kadroda 12, 11’de 7 ve 2023-2024 sezonunda ise kadroda 10 oyuncuya görev verebilecek 11’de ise 6 oyuncu bulundurabilecek.

trsondsen

TRONDSEN İÇİN GİRESUN BEKLENİYOR

Bu arada Giresunspor’a söz verilen Trondsen için yeşil beyazlı kulübün kapalı olan transfer tahtasının açılması bekleniyor. "Ara transfer" olarak adlandırılan ikinci transfer ve tescil dönemi 12 Ocak 2022'de başlayıp 8 Şubat 2022'de sona erecek.