Abdullah Avcı, Monaco mağlubiyeti sonrası konuştu Abdullah Avcı, Monaco mağlubiyeti sonrası konuştu

Karşılaşmanın hakemi Zorbay Küçük kritik ve zorlu mücadelede teknik olarak doğru kararlar verdi ancak maçında altında ezildi. 

28. Dk 
BJK’ın atağında faul var. Batshuayi’nin Denswil’e yaptığı engellemeyi devam ettiren Zorbay Küçük maçta ilk hatasını yaptı. Beşiktaş’ın bu atağında Batshuayi’ye yapılan müdahale penaltı tartışmasına neden oldu. 

Dk.46 kaleciye bilerek pas doğru karardı. İkinci yarının hemen başında  Uğurcan Çakır’a verilen halk tabiriyle geri pas da hakem hatalı bir uygulama yaptı

Şöyle ki ;

Kale alanı içinde gerçekleşen bu kaleciye bilerek pas da oyunun başlaması için yapılacak Endirekt serbest vuruşta top kale sahası ön çizgisine konmalıydı. 
Baraj da kale çizgisi üzerine kale içine kurdurulmalıydı ( 9.15 m barajın kurulmasında tek istisnai uygulama burada olur)

Hakem burada topu kalecinin temas ettiği yere koydu barajı da kale ön direkte oyun alanına enine kurdurdu 
Hatalı bir uygulama yaptı.

Ülkemizde insanlarımız futbolun güzelliği ile değil de hakem hatalarıyla ince detaylarla uğraşıldığı iğne ile kuyu kazıp eşelendikleri için buna “ Kural hatası “ yapıldı diye yangın da yapılacaktır.

Buna da hazırlıklı olmak lazım. Kural hatası mı uygulana hatası mı? Kural kitabına göre elbette kural hatası ancak uygulana hatası olarak değerlendirilecektir. 

67.dk Abdülkadir Ömür’ün ceza sahasında Ghezzal’a yaptığı müdahaleye verilen  penaltı kararı doğruydu. 

80.dk 

Larin’in Siopis’e yaptığı kural dışı harekete yani attığı tokata gösterilen kırmızı kart doğru karardı.  Bu pozisyonda olay yerine gelen iki kalecide sarı kart görmeliydi.