Trabzonspor Süper Lig’de Beşiktaş ile karşılaşacak. Maç öncesi taraftarlar meydana akın etti ve renkli görüntüler ortaya çıktı.

Birçok Trabzonspor taraftarı, şehre gelerek, coşkuyu burada yaşamak istediklerini dile getirdi. Özellikle Avrupa’dan gelen taraftarların heyecanı çok fazlaydı. Bu maçı kazanarak artık şampiyonluğun daha da kesinleşeceğini düşünenlerin sayısı çok fazlaydı. Birçok taraftar ise maçtan sonra geri dönmeyerek, şampiyonluk kutlamalarını bekleyeceklerini söylediler. Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen taraftarla ise, yaşadıkları şehirlerde bile her yerin bordo-mavi olduğunu ifade etti. Ancak heyecanlarının Trabzon’a geldikleri zaman çok daha arttığını dile getirerek, duygularının tarif edilmediğini söylediler. 

t2

TMO yönetim kurulu başkanı Ahmet Güldal Trabzon'da - CANLI TMO yönetim kurulu başkanı Ahmet Güldal Trabzon'da - CANLI

Taraftarların geneli yolculuk esnasında birçok Trabzonspor taraftarı ile karşılaştıklarını da ifade ettiler. Yolculuk yaptıkları araçların bir çoğunun sadece maç için gelen taraftalar ile dolduğunu dile getirdiler. Bazı taraftarlar ise dönüş için bilet bulamadıkları ancak Trabzonspor dışarı bile yatabileceklerini ifade ettiler. 

t3

Gün boyu meydanda kutlamalar devam etti. Özellikle meşale ve havai fişeklerin ateşlendiği kutlamalarda, taraftarlar Ramazan olmasına rağmen kendilerinden geçtiler. Oruçlu oldukları halde susuzluk ve açlıklarının akıllarına gelmediğini dile getiren taraftarların bazılar, oruçlarını Trabzonsporlar açacaklarını söyleyerek, bu susuzluğun çaresi sadece Trabzonspor’dur dedi.