Ağrı’nın Patnos ilçesinde görev yapan Trabzonsporlu bir taraftarın belediyeden izin alarak astığı Trabzonspor bayrağı, önce yakılmaya çalışıldı ardından şikayet üzerine indirildi. Yaşanan olay şampiyonluğunu resmen ilan etmek için gün sayan milyonlarca Trabzonspor taraftarının tepkisini çekti. Yaşanan olayın üzerine Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’dan ise takdir edilecek bir açıklama geldi. Başkan Sayan, “Getirsinler Ağrı Belediyesi'ne asalım. Trabzonspor Anadolu’nun sesidir. Hepimizin temsilcisidir. Trabzonsporlu olmasak bile Trabzonspor bizi temsil ediyor. Trabzonspor Anadolu’nun sevdasıdır.” ifadelerini kullandı.

ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARINA DAVET EDİLDİ

Sayan’ın bu açıklaması üzerine AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta da Başkan Sayan’ı şampiyonluk kutlamalarına davet etti. Milletvekili Balta, “Trabzonsporumuzun bayrağını Ağrı Belediyesi'ne asma çağrısı yapan değerli dostum Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’a teşekkür ediyor, şampiyonluk kutlamaları için Trabzon'a davet ediyorum.  Trabzonspor demek, Anadolu demektir!  Trabzonspor demek, dik duruş demektir!” paylaşımında bulundu.

SAYAN ASMAK İÇİN BÜYÜK BİR TRABZONSPOR BAYRAĞI İSTEDİ

Sosyal medya hesabından Milletvekili Balta’ya karşılık veren Başkan Sayan, “Trabzonspor bir Anadolu destanıdır… Sayın vekilim, sipariş versek bile cumartesiye yetişmeyebilir. Trabzon’da hazır varsa çok ama çok büyük bir Trabzonspor bayrağı gönderir misiniz? Belediyemize asacağız…” karşılığını verdi.