Monaco maçı öncesi Başkan Ahmet Ağaoğlu önemli değerlendirmelerde bulundu.

Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi H Grubu üçüncü maçında yarın Monaco ile karşı karşıya gelecek. II. Louis Stadyumu'nda oynanacak olan mücadele 19.45'de başlayacak. Zorlu mücadele öncesi Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu önemli açıklamalarda bulundu.

FaHRTcBWQAMGpEx-1

Monaco maçının önemli bir maç oludğu söyleyen Ağaoğlu, " Mutlaka puan almamız lazım. Puan aldığımız takdirde gruptan çıkma adına bizim işimizi çok kolaylaştıracak. Şartlar ne olursa olsun bu grubun en güçlü ve grup liderliğine aday olan takımıyız. Kadro yapısı, oyuncu yapısı olarak baktığımız zaman kalitemiz ortaya çıkıyor. Önce kendi ligimize ağırlığımızı koyduk. Son 4 senenin bir bilançosu yapılacak olursa Türkiye Ligi olarak her anlamda çok güçlü bir Trabzonspor ile karşı karşıya geliyorsunuz. En fazla maç en fazla puan en fazla kupa kazanan dolayısıyla kendi liginizde basamakları sağlam çıktığınız takdir ancak Avrupa kupalarının kapısı sizlere açılıyor. Bundan sonra Türk takımları olarak işimiz çok daha zor. Biz Avrupa’da oldukça fazla irtiba kaybettik.” ifadelerini kullandı.

Trabzonsporlu Futbolcu O Takım İle Antrenmana Çıktı Trabzonsporlu Futbolcu O Takım İle Antrenmana Çıktı

Şampiyonluk sendromu var

FVI_hh9XEAAhe7D-1

Gruptan çıkmayı çok istediklerini vurgulayan Ağaoğlu, “Bunu başaracağımıza olan inancım oyunlarımıza olan hocamıza olan inancım tam. Bu Dünya Kupası arasına girerken bu gruptan da lider olarak son 6 kalarak yolumuza devam ederiz. Şampiyonluk sonrası sendromu var. Bu bir gerçek. Geçen sene bunu Beşiktaş ondan önce Başakşehir yaşadı. Bu bize özgü bir şey değil. Sakatlıklar çok canımızı yaktı.” dedi.

Uğurcan Çakır eleştirilerine net yanıt

uğurcançakır-1

Uğurcan Çakır'ın Türkiye’nin en iyi kalecisi olduğunu belirten Ağaoğlu, "Her kalecinin sıkıntılı maçları olabilir. Sıkıntılı dönemleri olabilir. Bunlar oyuncunun değerinden bir şey kaybettiği anlamına gelmez. Uğurcan bu takımın kaptanı. Milli takımın kalecisi. Trabzonspor’un en önemli değerlerinden birisi. Trabzonspor’un benim başkanlık dönemimdeki en önemli varlıklarından birisi. Bana Uğurcan ile ilgili soru sorduğunuz zaman övgü dolu kelimelerin sözlerin dışında bir şey sarf etmek mümkün değil. Dünde böyleydi bugünde böyle yarında böyle olacak." değerlendirmesinde bulundu.