Süper Lig'de kadrosunu güçlendirmek isteyen Trabzonspor'dan bir flaş transfer hamlesi daha geldi.

Gözden kaçırmayın

Trabzonspor'da Fernando mesaisi Trabzonspor'da Fernando mesaisi

Süper Lig'de Edgar Ie'nin sakatlığından sonra stoper transferine hız veren Trabzonspor önce Kaan Ayhan'ı yoklamıştı. Kaan Ayhan'dan beklediğini alamayan Trabzonspor rotasını Almanya'ya çevirdi.

Teknik Direktör Abdullah Avcı, Galatasaray galibiyeti sonrası bu konuya açıklık getirmişti.  Önce Kaan Ayhan sonra da Koray Günter için girişimler başarız olunca Trabzonspor transfer için Ömer Toprak 'ı radarına aldı. Bir yandan takımı gençleştirmeye çalışan fırtına bir yanda da takımın dengesi bozmamaya çalışıyor. 32 yaşındaki milli futbolcu Ömer Toprak Trabzonspor’a gelmek için Werder Bremen’den izin alırsa 1.5 yıllık sözleşme imzalaması bekleniyor.

Ömer Toprak Kimdir ?

Trabzonspor'un istediği Ömer Toprak, 21 Temmuz 1989 tarihinde Almanya'da dünyaya geldi. Aslen Sivas'lıdır. Futbola doğduğu şehirde TSB Ravensburg takımının altyapısında başladı. Ömer Toprak Daha sonra FV Ravensburg takımına geçti. Türkiye'deki lise düzeyi eğitime denk gelen 13 yıl süren abitur eğitimini tamamladı.

Ömer Toprak, 2005 yılında Freiburg futbol takımında oynamaya başladı. 2007 yılında profesyonel olarak Freiburg'un U-19 takımında oynamaya başladı. 2008 yılında da Almanya U-19 milli takımında oynadı.