Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda ün kazanan İbrahim Haskoloğlu hakkında, halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçlamasıyla suç duyurusunda bulunulacak.

Songül MAZLUM - Uzungöl'deki Arap turizmine yönelik video paylaşımında bulunan Haskoloğlu, "Vatana ihanet sadece silahla olmaz." şeklinde yorumda bulunarak Trabzonluları hedef gösterdi. Haskoloğlu'nun Trabzon turizmine yönelik çirkin operasyonu karşısında Trabzonlular da harekete geçti. Uzungöl Turizmini Yaşatma Derneği Başkanı Metin İnan ve daha önce CHP Trabzon İl Başkanlığına adaylığını açıklamış isimlerden biri olan Ceyhun Alemdağ, Haskoloğlu hakkında suç duyurusunda bulunacak.

arap-turist_8330

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda ün kazanan İbrahim Haskoloğlu hakkında, halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçlamasıyla suç duyurusunda bulunulacak. Uzungöl'deki Arap turizmine yönelik video paylaşımında bulunan Haskoloğlu, "Vatana ihanet sadece silahla olmaz." şeklinde yorumda bulunarak Trabzonluları hedef gösterdi. Yaptığı paylaşımla birlikte Trabzonlulara yönelik binlerce hakaretin fitilini ateşledi. Paylaşımı 82 binden fazla beğeni, 82 binden fazla da retweet alan Haskoloğlu'na yapılan yorumlarda halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiği yüzlerce tepki de geldi. 

Trabzon'da kaçakçıların yuvası anbean görüntülendi Trabzon'da kaçakçıların yuvası anbean görüntülendi

arap-turist_239

“YASAL YOLLLARA BAŞVURACAĞIZ”

Haskoloğlu'nun Trabzon turizmine yönelik çirkin operasyonu karşısında Trabzonlular da harekete geçti. Uzungöl Turizmini Yaşatma Derneği Başkanı Metin İnan, Haskoloğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. İnan, "Bu adam ciddi bir algı yapıyor. Karadeniz'i vatan haini ilan etmek bu karaktersizlerin haddi değil…  Yasal yola başvuracağız." ifadesini kullandı. Daha önce CHP Trabzon İl Başkanlığına adaylığını açıklamış isimlerden biri olan Ceyhun Alemdağ da Haskoloğlu, hakkında suç duyurusunda bulunacak. Haskoloğlu'nun Trabzonlulara yönelik  "Vatana ihanet sadece silahla olmaz" paylaşımını sosyal medya hesabından paylaşan Alemdağ, "Bu nedir? Bu nasıl bir şeydir? Bu kentin sahibi yok mudur? Trabzonlunun hakkını savunmaktan bu kadar mı aciziz? Şahıs hakkında Pazartesi itibari ile suç duyurusunda bulunacağım.." açıklamasında bulundu.