Trabzonlu vatandaşlar asgari ücret zammını kayda değer bulmadı.

Türkiye’de 2022 yılı için asgari ücrete yüzde 30 zam yapıldı. Yapılan zam iktidar kanadına göre yeterli görülürken, muhalefet yapılan zammın yeterli olmadığını ileri sürerek, önümüzdeki süreçte zamlar ile hayatın daha da zorlaşacağını iddia etti. Bizde 61medya olarak Trabzonlu vatandaşlara asgari ücret zammını nasıl değerlendirdiklerini sorduk.

1Kemal Taflan

Trabzon’da vatandaşlar genel olarak asgari ücret zammının yeterli olmadığını düşünürken Berkay Koz adlı vatandaş; “Çok az zam yapıldı bunlar yeterli değil, çok arkadaşlarım var onlar da geçinemiyorum diyorlar. Her şeye zam geldi. Doğal gaza yine zam gelecekmiş. Bunlar matematiğin ne olduğunu bilmiyorlar. Bence asgari ücret 6.500 – 7000 TL civarında olmalıydı” dedi.

2Mustafa Topçu

Ürünlerin ve hizmetlerin de zamlanacağını öne süren, Süleyman Aydem isimli bir diğer vatandaş; “Türk halkı için bu zam yetmez. 5 bine 7 bin demenin anlamı yok. Bir mal 100 lira ise verilen zam sonrası 150 lira olacaksa bunun anlamı yok. Yapılacak bir şey varsa, devletin kendi adamı da olsa herkesten malları alıp halka dağıtması lazım. Bakalım o zaman bu zamlar oluyor mu. Her herkesi tanıyıp da kimse denetleyemiyorsa bunların anlamı yok” dedi.

Trabzon'da engelli vatandaşlardan "elimizden tutun" çağrısı! Trabzon'da engelli vatandaşlardan "elimizden tutun" çağrısı!

3Berkay Koz

Genel olarak durumdan rahatsız olan Trabzonlu vatandaşlar gelecek için de pek umutlu görünmüyor. Öyle ki insanlar artan yakıt fiyatlarının düşmesinin artık çok zor olduğunu ve bunların da kaçınılmaz olarak tüm fiyatlara zam olarak yansıdığını ifade etti.