Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun “Bu sen yol semesi olacak” sloganına vatandaşlardan cevap geldi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun sosyal medya hesabından paylaştığı gönderinin altına Trabzonlu vatandaşlar bulundukları yerlerden yol fotoğrafları atarak buralarla da belediyenin ilgilenmesini istedi.

YOL TALEPLERİ ÇOK

Başkan Zorluoğlu’nun gönderisine hem olumlu ve talep içeren dönüşler hem de eleştirel dönüşler oldu.  Başkan Zorluoğlu’na yol taleplerini ileten vatandaşlar şu şu ifadelere yer verdi; Kerem Çakır, “Başkanım bizim köy yolu 10 km kadar rahmetli Sürmene belediyesi başkan yardımcısı İbrahim sedef bey söz vermişti her sene 2 km yol asfaltlama yaptıracağım diye  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah  sağlığında 1 defa dökebildi ve yolumuz öyle öksüz kaldı başkanım.”Yaşar Korkmaz, “Başkanım Sayvan Mahallesi İkisu-Sayvan-Pınarlı bağlantı anayoluna da nasip olur inşallah.. Kışın ve yağmurlu zamanlarda evime gidemiyorum. Teşekkür eder kolaylıklar dilerim.”

YOLLAR PERİŞAN

Zorluoğlu’na belirli yerlere gittiğini ve Ortahisar’ın büyük mahallelerinde bile sorun olduğunu söyleyen vatandaşlar da oldu. Atilla Dilaver isimli bir vatandaş “Bizim köye hiç gitmemişsin. Yollar delik deşik. Köylü Mercedesi'ni humurgan'da bırakıp taksiyle gidiyor köye” dedi. Erdal Çolak isimli bir vatandaş ise, “Başkan yaptırdığı yerleri fotoğraflayıp atıyor. Akçaabat Kavaklı Mahallesi. Ben atayım fotoları birde sen bak” diyerek Başkanı eleştirdi. Kemal dönmez ise kaynakların yol yapılırken verimli kullanılmadığını belirtip, “Köylerde yapılan bu asfalt yolların kenarlarında yağmur suyu kanalları yapılmayınca ; su asfaltın altını oyuyor ve ömrünü kısaltıyor. Lütfen kaynaklarımızı verimli kullanalım” dedi.  Burak aydın ise , “Her yerde değilsiniz belirli yerlerdesiniz” ifadelerini kullandı. Yomra, Arsin, Akçabat ve pek çok ilçeden Başkana yollar için talep iletildi.

Trabzon İl Jandarma Komutanı Adem Şen terfi aldı Trabzon İl Jandarma Komutanı Adem Şen terfi aldı

Trabzon’da yollar perişan halde (4)-1Trabzon’da yollar perişan halde (3)Trabzon’da yollar perişan halde (2)-1Trabzon’da yollar perişan halde (1)-1