Geçtiğimiz akşam İstanbul’da hain bir terör saldırısı sonucu 6 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 81 vatandaşımız ise yaralanmıştı. Saldırının ardından emniyet mensuplarının titiz çalışması üzerine, saldırgan terörist  Yunanistan’a kaçmadan önce yakalanmıştı. Dün ise Taksim Meydanı, Türk bayrakları ile süslendi ve saldırının olduğu yerde hayatını kaybedenler için karanfiller bırakıldı. Trabzonlu siyasiler ise duygularını ve taziyelerini sosyal medya üzerinden paylaştı. İşte o paylaşımlar.

“TERÖRLE MÜCADELEYİ SONUNA KADAR SÜRDÜRECEĞİZ”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olay yaşandıktan hemen sonra bölgeye giderek, olay yerini inceledi. Aynı zamanda sosyal medya üzerinden taziye ve terörle mücadele mesajı verdi. Bakan Soylu’nun açıklaması şu şeklide:

“ Terörle mücadeleyi, bedeli ne olursa olsun, sonuna kadar sürdüreceğiz. Şehitlerimizin ruhu şâd, mekanları cennet olsun. Ailelerinin, yakınlarının ve Milletimizin başı sağ olsun...”

“SALDIRIYI LANETLİYORUM”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’da Taksim’de yaşanan terör saldırısı için bir paylaşım yaptı ve terörü lanetledi. Paylaşım şu şekilde:

“ İstiklal Caddesi'ndeki hain saldırıda vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifalar diliyorum. Ülkemizin huzuruna, güvenliğine, birliğine karşı gerçekleştirilen bu alçak saldırıyı lanetliyorum.”

“MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

Ticaret Bakanı Mehmet Muş ise paylaşımında, “İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı terör saldırısında vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.” ifadelerini kullandı.

“TERÖRE VE DESTEKÇİLERİNE LANET OLSUN”

İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Koray Aydın,  “İstanbul Taksim'de meydana gelen patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Can kaybının artmamasını temenni ediyorum. Her türlü teröre ve destekçilerine lanet olsun. Büyük Türk Milleti'nin başı sağ olsun.” ifadelerini kullandı.

“TÜRK MİLLETİ ASLA YENİLMEYECEK”

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu,  “İstiklâl Caddesi'ndeki patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu topraklara kin ve acı eken bütün terör şebekelerine ve arkalarındaki kirli destekçilerine lanet olsun. Türk Milleti asla yenilmeyecek, yıkılmayacak!” dedi.

“TERÖRE KARŞI BİRLİKTE DİK DURACAĞIZ”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise birlik mesajı vererek, “Teröre karşı hep birlikte dimdik duracağız. İstiklal Caddesi’nde meydana gelen hain saldırı sonrası bugün de olay yerindeydik. Esnaf ve vatandaşlarımızı ziyaret ettik. Yüzümüz hep gülecek, tüm kurumlarımız ve 86 milyon vatandaşımız hep birlikte teröre karşı birlik olacağız.” şeklinde konuştu.

“CESUR DURAN TÜRKİYE VAR”

Bakan danışmanı Mazhar Yıldırımhan, Süleyman Soylu’nun ABD sözlerini alıntılayarak, "ABD büyükelçiliğinin taziye mesajını reddediyoruz." (Süleyman Soylu) İstiklal caddesinde canımızı yakan hain ellerin sahibi ilk cevabını aldı. Piyonları yakalandı. Sıra büyük cevaplarda. Susan, tırsan, titreyen bir Türkiye yok. Hain ABD'de olsa, cevap veren, cesur duran Türkiye var.” dedi.

“HAYATINI KAYDENLERE RAHMET DİLİYORUM”

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, “İstanbul, İstiklal Caddesinde meydana gelen patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

MİLLETVEKİLERİ TERÖRÜ LANETLEDİ

Trabzon Milletvekilleri ise İstanbul Taksim’de yaşanan hain terör saldırısını lanetlediler ve yaşamını yitirenlere taziyelerini ilettiler.

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora: “İstanbul İstiklal Caddesi'nde yaşanan patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu terör eyleminin fail ve azmettiricileri yakalanacak en ağır şekilde cezalandıracaklardır.”

AK Parti Trabzon Milletvekili  Bahar Ayvazoğlu: “Teröre lanet olsun! Rabbim, milletimizin birlik ve beraberliğine kast eden tüm hainleri kahru perişan eylesin. İstiklal Caddesi'nde meydana gelen patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.”

AK Parti Trabzon Milletvekili  Adnan Günnar: “İstiklal caddesinde kalleşçe patlatılan bombayla hayatımı kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralanan kardeşlerimize acil şifalar dilerim. Milletimiz vatan hainlerinin alcak emellerini birlik ve beraberlikle her daim boşa çıkartmıştır.”

AK Parti Trabzon Milletvekili  Muhammet Balta: “Birliğimizi, beraberliğimizi bozamayacaksınız! Teröre karşı Devlet ve Millet tek yürek mücadele edeceğiz . Kaybettiğimiz canlarımıza tekrar Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”

İŞKUR bekçi alımını duyurdu! 9 Bin 269 TL maaşla... İŞKUR bekçi alımını duyurdu! 9 Bin 269 TL maaşla...

İYİ Parti Trabzon Milletvekili  Hüseyin Örs: “İstanbul'da İstiklal Caddesi'nde meydana gelen patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Başımız sağ olsun...”

CHP Trabzon Milletvekili  Ahmet Kaya: “Acımız tarifsiz! Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Ailelerine ve yakınlarına sabırlar diliyor, acılarını paylaşıyorum. Gencecik bir aileyi hayattan koparan kalleş terör saldırısını lanetliyorum!”

İL VE İLÇE BAŞKANLARI TERÖRÜ LANETLEDİ

Trabzon’daki siyasi partilerin il ve ilçe başkanları da sosyal medya üzerinden yayınladıkları mesajlar ile terör lanetledi ve başsağlığı diledi.

AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu: “Taksim İstiklal Caddesi'nde meydana gelen patlama sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.”

CHP Trabzon İl Ömer Hacısaihoğlu: “İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamada hayatını kaybeden yurttaşlarımız için çok üzgünüm. Yakınlarına baş sağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyorum.”

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli: “İstanbul Taksim İstiklal Caddesi'nde meydana gelen patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun.”

AK Parti Ortahisar İlçe Selahaddin Çebi: “Taksim İstiklal Caddesi'nde meydana gelen patlama sonucu hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.  Zalimler için yaşasın cehennem…”

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman: Haftaya derin bir üzüntüyle başlıyoruz. Dün akşam saatlerine doğru haince gerçekleşen bomba patlaması nedeniyle hayatını kaybeden küçücük çocuklarımıza ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Hain terör örgütü PKK’nın gerçekleştirdiği bu acımasız saldırılara, masum canlara hedef alan teröre lanet olsun!