YKS Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, Trabzon genelinin başarı grafiğindeki gelişmeler yüzleri güldürmeye devam ediyor. Trabzon’da ilk binde olan 25 öğrencinin olduğu öğrenildi. 21 öğrencinin Ortahisar, 2 öğrencinin Akçaabat ve 2 öğrencinin de Yomra’dan olduğu ifade edildi.

Trabzon’a gelen turist sayısı katlanarak artarken şehrin kapasitesi yeterli mi? Trabzon’a gelen turist sayısı katlanarak artarken şehrin kapasitesi yeterli mi?

Geçen yıla göre Trabzon genelinde LGS sonuçlarındaki 20 puanlık artışa, YKS sonuçlarındaki başarılı sonuçlarda eklenince şehrin eğitim alanında gösterdiği farklılığın, akademik başarıda da kendini gösterdiği kanıtlandı. Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, twitter hesabında yaptığı açıklamada, “2022 Yükseköğretim Kurumları Sınav sonuçlarına göre ilimiz genelinde 25 öğrencimiz ilk bine girerek şehrimize yakışır bir başarıya imza atmıştır. Bize bu gururu yaşatan öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Öte yandan Trabzon Milli Eğitim Müdürü Burak Fettahoğlu'nun Veli Akademisi projesi ile tüm velilere ulaşmaya çalışarak, veliler ile sürekli iletişim halinde olan, sorunları yerinde gören ve çözüm üretmeye yönelik çalışmaları Trabzon'daki bu başarıya büyük katkı sağladı. Müdür Fettahoğlu’nun bu çalışmaları kısa sürede şehrin takdirini kazanırken, sınav sonuçları ile de meyvelerini vermeye başladığı kaydedildi.