İstanbul Trabzon Federasyonu doğa, tarih ve insan temalı fotoğraf yarışması düzenliyor.

Fatoş YETİMHELLAÇ - İstanbul Trabzon Federasyonu 10 Ağustos  – 30 Eylül tarihleri arasında “Trabzon’dan çek gönder” isimli fotoğraf yarışması düzenliyor. Düzenlenen fotoğraf yarışmasında Trabzon’dan çektikleri fotoğrafları gönderen yarışmacılardan dereceye girenler farklı ödüllerle ödüllendirilecek. Yarışma “doğa, tarih ve insan” başlıklı bir tema ile gerçekleşecek.

FARKLI BAKIŞ AÇILARINDAN ORTAK BİR FOTOĞRAF OLUŞTURMAK AMAÇLANIYOR

Trabzon’un il ve ilçeleri adına kurulmuş dernekleri bünyesinde barındıran, derneklerin bireysel çalışmaları dışında kalan daha kapsamlı etkinlikler ve hizmetler sunmayı hedefleyen bir misyona sahip olan İstanbul Trabzon Federasyonu; hizmet, tanıtım ve fayda merkezli planlamaları ile pek çok alanda sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler planlayan ve gerçekleştirme potansiyeline sahip.  Daha önce “Feshane Kültür ve Tanıtım günleri”, “7 İklim 7 renk” etkinlikleri, “Trabzon Kurtuluş günü etkinlikleri” ve “TUFFEST” gibi geniş tabanlı organizasyonlar gerçekleştiren Federasyon bu bağlamda İstanbul Trabzon Federasyonuna ait geleneksel hale gelecek yeni bir çalışma ile de her kesimden Trabzonlunun ve Trabzon dostlarının katılabileceği bir yaz etkinliği planladı. İstanbul Trabzon Federasyonu yapılan bu çalışmayla Trabzon dostlarının bakış açısı ve katkısı ile Trabzon’un yerel, kültürel, sanatsal, folklorik, tarihi ve coğrafi tanıtımına katkı sağlamayı, Trabzon sevdalıları arasında dayanışmayı artırmayı, farklı bakış acılarından ortak bir fotoğraf oluşturabilmeyi amaçlıyor.

YARIŞMAYA KATILIM ŞARTLARI

Yarışma doğanın, çevrenin, tarihin ve kültürel mirası öne çıkararak, önemine dikkat çekmek bu değerlerin korunmasına katkı sağlamak ve farkındalık yaratmak için “Doğa, Tarih ve İnsan” başlıklı bir tema ile gerçekleşecek. Fotoğraf yarışması 10 Ağustos 2022-30 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek. Fotoğraflar Federasyonun sosyal medya hesapları üzerinden gönderilecek. Fotoğraf ile birlikte isim, soyisim ve telefon numaraları yazılacak. 10 Ağustos 2022-30 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek yarışmada, her katılımcı belirtilen tarihler arasında kendi çektiği tek fotoğraf ile katılabilecek. Fotoğraflar manzara, deniz, kültürel obje gibi karelerden oluşabilir. Gönderilecek fotoğrafların Trabzon’un tanıtımı amacıyla kullanılacağı için selfie olmaması gerekli.  Yarışma için gönderilen fotoğraflar iki aşamalı değerlendirmeye tabii tutulacak. İlk olarak yarışacak fotoğraflar, katılım süresi bitiminden (30 Eylül 2022) sonra 10 gün süre ile web sitesinde yayınlanıp takipçilerin oylamasına sunularak finalistler belirlenecek. Sonra Federasyon yönetim kurulunca belirlenen final juri üyeleri tarafından da, finale kalan fotoğraflar değerlendirilerek ödüle layık fotoğraflar belirlenip federasyonun web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından ilan edilecek. Yarışmaya katılan fotoğraflar jüri kararıyla ilk 3 ve 3 de mansiyon sıralaması ile derecelenerek 6 kişi ödül kazanma hakkına sahip olacak.

Ödüller

Trabzon’da zam furyasına simit ve poğaça da eklendi Trabzon’da zam furyasına simit ve poğaça da eklendi

Yarışmada birinci olana DJI Mini SE Drone, ikinciye Lenovo Yoga Smart Tab 64 Gb 10.1 Tablet, üçüncüye, SamsungGalaxybuds 2 Bluetooth kulaklık ödülleri verilecek.  Mansiyon ödülleri ise birinciye Duracell 20100 mah taşınabilir şarj cihazı, ikinciye kamera klipsli 3c store 2 in 1 lens kiti 37 mm süper geniş açı, üçüncüye Troybaseus uzaktan kumandalı bluetooth selfie çubuğu olarak belirlendi.