Trabzon’un en büyük ilçelerinden biri olan Akçaabat’ta hizmet veren Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesi yenilendi.

Yapılan yenileme çalışmaları hakkında hastaneden yapılan açıklamada, “Hastane bünyesinde bulunan 2. Seviye dahili yoğun bakım ve 2. seviye cerrahi yoğun bakım ünitelerimiz yine il sağlık müdürlüğümüz koordinasyonunda, çağın gerektirdiği teknik altyapı, ekipman ve personel takviyesi yapılarak yeniden düzenlenmiş, hastalarımıza daha kaliteli hizmet anlayışı ile faaliyete geçirilmiştir. Ayrıca ilçe hastanelerimizden sadece Akçaabat Haçkalıbaba Devlet Hastanesi’nde 10 yataklı 3. Seviye yoğun bakım planlaması yapılarak ruhsatlandırma aşamasına gelinmiştir.

Bu yoğun bakım ünitemiz çok yakın zamanda vatandaşlarımızın tedavi ihtiyaçları doğrultusunda, yetkin hekim ve sağlık çalışanları ile hizmet vermeye başlayacaktır. Hastane bünyesinde yenileme ve tadilat faaliyetleri kapsamında diş polikliniklerimiz yeniden düzenlenmiş, gerekli alt yapı ve teknik çalışmalar yapılarak daha ergonomik hale getirilmiş ve hastalarımıza daha konforlu ve ferah ortamda tedavi olma imkanı oluşturulmuştur.

Trabzon'da feci olay! Üzerine ağaç düşen adam öldü Trabzon'da feci olay! Üzerine ağaç düşen adam öldü

Ayrıca tüm servis katlarımızda hasta odalarının bakım, onarım ve tadilat işleri aralıksız şekilde teknik ekiplerimiz tarafından takip edilmekte, tespit edilen aksaklıklar ve arızalar giderilmekte, hastalarımızın rahat ve konforu için canla başla mesai mefhumu gösterilmeksizin hizmet verilmektedir. Hastanenin mevcut tüm ısıtma ve soğutma sistemlerinin kışa hazırlık kapsamında bakım, onarım  ve kontrolleri il sağlık müdürlüğümüzün teknik ekipleri ve hastanemiz teknik ekipleri tarafından yapılmış, sorunsuz bir şekilde hastalarımızın ve çalışanlarımızın kullanımına sunulmuştur. Hastanemiz Bebek dostu  ve anne dostu unvanlı sertifikalı hastane ve sağlık hizmet kalitesi ile HIMSS 6 seviyesi ile hizmet vermeye devam etmektedir.” denildi.