Trabzon'daki şampiyonluk kutlamalarına 100 binin üstünde taraftarın katıldığı açıklandı.

Onur Bulut Kimdir? Onur Bulut Kimdir?

Spor Toto Süper Lig'in 35. Haftasında şampiyonluğunu ilan eden Trabzonspor’da taraftarların şehir merkezindeki şampiyonluk etkinliğine 100 binin üstünden bordo-mavili taraftarın katılmış olduğu açıklandı.
Spor Toto Süper Lig’in 35. Haftasında evinde Antalyaspor ile 2-2 berabere kalan ve bu sonuçla 38 sene aranın arkasından ligin bitimine 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Trabzonspor, 7. şampiyonluğuna ulaştı. Hakemin bitiş düdüğü ile sahaya giren binlerce taraftarın yanı sıra maçı tribünden izleyemeyen binlerce taraftarın doldurmuş olduğu Atatürk Alanı’nda tribün ortamı yaşandı. Kutlama icra eden bordo-mavili taraftarların görüntüsü milyonlarca kişiye erişirken, o anlar sosyal medyada 15 milyon takipçiye haiz FIFA’nın resmi hesabından paylaşıldı. Paylaşılan görüntüler binlerce beğeni aldı.

Trabzonspor şampiyonluk kutlamalarına kaç kişi katıldı?


Trabzonspor, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Ortahisar Belediyesi iş donanması ile düzenlenen etkinliğe yaklaşık 100 binin üstünde bordo-mavili taraftarın katıldığını belirten Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, kutlamaların Trabzon’a yakışır bir halde olduğunu söylemiş oldu.
Zorluoğlu, “Taraflı, yansız Türkiye’de hepimiz Trabzonspor’un bu sene gerek oynadığı futbol ile gerek taraftarları, gerek şehri ile gerek yönetimi ile şampiyonluğu hak ettiğine kanaat getirdi. Trabzonspor bu şehrin en önemli kıymeti, en büyük marka kıymeti. Tabi kutlamalar da Trabzon’a yakışır bir halde oldu. Sadece Trabzon’da değil ancak Türkiye’de de değil internasyonal alanda oldukca ses getiren oldukça büyük bir kutlama organizasyonu gerçekleştirdik. Böyle bir marka değeriniz olduğunda güzel bir organizasyon ile bunu ulusal ve internasyonal alanda şehrinizin faydasına olacak halde değerlendirebiliyorsunuz. Cumartesi gecesi bu meydanda 100 binin üstünde taraftarımız eğlendi. Sadece burada değil şehrin tüm meydanlarında, caddelerinde, sokaklarında, 15 ilçenin tamamında kutlamalar yapılmış oldu. Bu kutlamalara herkes katıldı. Çocuğundan gencine, kadınından yaşlısına her kesimden insan katıldı. Bütün bu kutlamalar sırasında bir tek ferdin burnu kanamadı. Silahlar patlamadı. Hoşgörü içerisinde oldukça büyük bir coşku içinde tüm dünyaya misal olacak bir kutlamayı bu kent gerçekleştirdi. Ben şehrimizle gurur duyuyorum. Uluslararası alanda da birçok kurum bizim bu kutlamamızın görüntülerini paylaştı. Trabzon’umuzun tanıtımına fazlaca büyük bir fayda sağladı. FIFA bile milyonlarca insanın görüntülediği paylaşımı yapmış oldu. Takımımıza, futbolcularımıza, yönetimimize şükranlarımı sunuyorum. Hiçbir taşkınlığa meydan vermeden birbirine sarılarak bu şampiyonluğu kutladıkları ve tüm Türkiye’ye Trabzon’un ne olduğunu bir kez daha gösterdikleri için teşekkür ediyorum” dedi.


Trabzonspor ile  daha güzel organizasyonlar yapacaklarını dile getiren Başkan Zorluoğlu, “İnsanlarımız pandemi sürecinde bu tür etkinliklere özlem kalmışlar, susamışlar. İnşallah önümüzdeki günlerde çok daha güzellerini yapmak suretiyle aldığımız yorumlar bizi cesaretlendiriyor. Trabzon inşallah fazlaca daha güzellerini yapacak. Büyükşehir Belediyesi olarak biz de buna önderlik yapmaya devam edeceğiz. Kutlamalara biz çok erken başladık. Biz son 10 maçtır maç öncesi ve sonrası bu tarz organizasyonları minik minik yaptık. Bir taraftan bizim DJ’lerimiz bir taraftan taraftarlarımız hazırlandı. Bu birden ortaya çıkmadı. Bir ergonomik yapılmış oldu. Çok daha büyüklerini yapabiliriz. Kupa maçı olabilir veya öncesinde bir tebrik olabilir. Trabzonspor Kulübümüz ile çok daha güzel organizasyonlar yapacağız” ifadelerini kullandı.