Trabzon Büyükşehir Belediyesi, bir süredir kendi işlettiği Tam Otomatik Katlı Otoparkı sattı. Otoparkın Lider Gıda’ya 150 milyon TL’ye satıldığı öğrenildi.

KATLI OTOPARK 200 MİLYON ZARAR MI ETTİ?

Büyükşehir Belediyesinin, Tam Otomatik Katlı Otoparkı satışıyla beraber zararına mı satış oldu sorularını beraberinde getirdi. Konuya ilişkin açıklama yapan Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, “Hacıkasım otopark inşaatında arsa kamulaştırmasına 2016 yılına kadar 25 milyon TL harcandı. Yaklaşık dolar kuruna çevirirseniz 8.5 milyon dolar eder. Ayrıca mekanik hariç inşaatı 37.5 milyona 2017 sonu gibi ihale edildi oda 10.5 milyon dolar ediyor.

Gözden kaçırmayın

KTÜ’de Türk Eğitim-Sen Yetkili Sendika görevini kaybetti KTÜ’de Türk Eğitim-Sen Yetkili Sendika görevini kaybetti

Proje, mekanik ve yaptırmak için alınan kredilerin faiz giderlerini de katarsak toplamda 20 milyon civarında dolar tutan ve güncellenmiş duruma göre yaklaşık bugün 350 milyon harcandığı görülen otopark ve AVM 150 milyona dün satıldı. Toplamda 200 milyon gibi bir zarar söz konusu.

İŞ BİLMEZLİK ÖRNEĞİDİR

İşte AKP eseri diye bize sunulan ve bu yolla seçim kazanılan otoparkın durumu bu. Ayrıca milletten ve inşaat sahiplerinden kesilen otopark paralarından yapılan bu yapıyı satmak haksızlık ve iş bilmezlik örneğidir. Kamu yararı denilerek vatandaştan alınan bu arazide bina yapılarak satılması şehrimize ve oranın eski sahiplerine yapılan zulümdür.  AKP şehrimizde büyük ve küçük belediyeleriyle artık sat borç öde dönemine hızla geçmiştir.