Trabzon'da Araklı ve Arsin halkının tepkisine yol açan Katı Atık ve Bertaraf Tesisi için yol haritası çizildi.

Trabzon’da Araklı ve Arsin halkının tepkisine yol açan Katı Atık ve Bertaraf Tesisi için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanı Murat Kurum ev sahipliğinde milletvekillerinin, TRABRİKAP yönetiminin ve ilgili firma temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen toplantıyla ilgili yeni bilgilere ulaşıldı.

Toplantıda Boğaziçi Üniversitesi tarafından tesis için hazırlanan rapor değerlendirilerek, taraflara 15 günlük süre verilmesi noktasında karar alındı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi çalışanları kadro bekliyor - Nabız Trabzon Büyükşehir Belediyesi çalışanları kadro bekliyor - Nabız

YENİ ÜNİTELERİN DEVREYE ALINMASI GÜNDEMDE

Edinilen bilgiye göre, Boğaziçi Üniversitesinden çıkan bilimsel rapor doğrultusunda atılacak adımların takvimi oluşturuldu. Bilimsel rapor doğrultusunda, firma, bakanlık ve ilgili kurumların atması gereken adımların hızlandırılması değerlendirildi. Raporda bazı ünitelerin devreye girmesiyle ilgili de kanaat bildirildi. Bu rapora göre ilgili kurumlar, firma ve bakanlık eylem planı hazırlayacak.  Tesisin yaydığı kötü kokunun önüne geçilebilmesi için de taraflara verilen 15 günlük süre bulunuyor.