Trabzon Araklı’da çevre sakinleri ile jandarmayı karşı karşıya getiren HES projesinde yeni gelişme

Araklı Platformu Sözcüsü Yusuf Durmuş, felaket projesi olarak nitelendirilen Ayvadere HES projesinin tamamen durdurulduğunu açıkladı. Durmuş, “Felaket projesi olan Ayvadere HES tamamen durmuş durumdadır. Yerinde tespitler yapıp fotoğraflar çektim. Ancak aldığım bilgiye göre, yeniden başlamak için yeni, farklı yöntemler denenmektedir. Yeniden inceleme ve araştırma yapılıp, çevre etki değerlendirme raporu alınmadan, bu projenin yapımına kesinlikle izin verilmeyecektir.” dedi.


Araklı Platformu Sözcüsü Yusuf Durmuş, felaket projesi olarak nitelendirilen Ayvadere HES projesinin tamamen durdurulduğunu ancak çalışmalara yeniden başlayabilmek için farklı yöntemler denendiğini bildirdi. Durmuş, “Felaket projesi olan Ayvadere HES tamamen durmuş durumdadır. Yerinde tespitler yapıp fotoğraflar çektim. Ancak aldığım bilgiye göre, yeniden başlamak için yeni, farklı yöntemler denenmektedir. Buradan açık açık söylüyorum, yeniden inceleme ve araştırma yapılıp, çevre etki değerlendirme raporu alınmadan, bu projenin yapımına kesinlikle izin verilmeyecektir. Mevcut koşullarda hiçbir kamu kuruluşu buna Çevre Etki Değerlendirme olumlu raporu veremez. Haklı olduğumuz bu davada hiçbir şekilde geri adım atılmayacaktır. Bu konudaki kararlılığımız artarak devam etmektedir.” ifadelerini kullandı. 

Gözden kaçırmayın

Atilla Taş bu kez haddini aştı! Karadenizlilere ağız dolusu hakaret Atilla Taş bu kez haddini aştı! Karadenizlilere ağız dolusu hakaret


TAMAMEN İPTAL EDİLDİĞİ AÇIKLANSIN


Kamuoyunun projenin iptal edildiği yönünde açıklama beklediğini de ifade eden Durmuş, “Durmuş olan bu projenin bir an önce tamamen iptal edildiğinin açıklamasını beklemekteyiz. Şirketin tarafıma suç uydurarak 1 yılı aşkın süre önce açmış olduğu dava 28 Nisan 2022 tarihinde kazanılmıştır. Şirket beni susturabilmek için her yolu denemiş, tarafıma suç uydurmuş ancak başarısız olmuştur. Mahkeme lehime sonuçlanmıştır. Bu davayı ben kazanmadım. Davayı Değirmencik halkı, Araklı halkı kazanmıştır. Kazanılan bu dava hepimize hayırlı olsun.  Bu felaket projesi tamamen iptal edilene kadar hazır kıta olarak beklemekteyiz.” ifadelerini kullandı.

Songül MAZLUM