Trabzon’da pastane simidi ve poğaçaya zam yapıldı. 4 liradan satılan poğaçaların fiyatı 5 TL’ye yükselirken, pastane simidinin fiyatı ise 6 TL’yi buldu. Trabzon’da Tatlıcı, Pastacı ve Şekerciler Odası Başkanı Ahmet Bayraktar, sadece pastane simidi ve poğaçaya zam yaptıklarını söyledi.

Songül MAZLUM - Trabzon’da pastane simidi ve poğaçaya zam yapıldı. 4 liradan satılan poğaçaların fiyatı 5 TL’ye yükselirken, pastane simidinin fiyatı ise 6 TL’yi buldu. Trabzon’da Tatlıcı, Pastacı ve Şekerciler Odası Başkanı Ahmet Bayraktar, simit ve poğaça fiyatlarına zorunlu olarak zam yaptıklarını söyledi.

Ahmet bayraktar

Beşikdüzü Teleferik için yeni ihale Beşikdüzü Teleferik için yeni ihale

2 aydır esnaftan yükselen bir ses olduğunu ancak una gelen zamlar yüzünden ancak bu kadar direnebildiklerini kaydetti. Başkan Bayraktar, “Sadece pastane simidinin fiyatını 6, poğaçanın fiyatını 5 TL yaptık. Esnafımız maliyetteki artışlar yüzünden büyük bir sıkıntı yaşıyordu. 2 aydır zam yapılması yönünde bir talep vardı. Ancak bu kadar direnebildik. Sadece simit ve poğaça da zam yaptık. Diğer ürünlerde ise fiyat artışına gitmedik.” ifadelerini kullandı.