Trabzon Emek Ve Demokrasi Platformu tarafından Uzun Sokak’ta eylemyapıldı. Yürüyüşte çok sayıda polis güvenlik önlemi aldı. Yürüyüşün sessiz gerçekleştirilmesini isteyen güvenlik güçleriyle taraflar karşı karşıya geldi.
Emek Ve Demokrasi Platformu tarafından yapılan eyleme KESK Başkanı Engin Nur, CHP eski İl Başkanı Güzide Önsel Uzun ve çok sayıda kişi katıldı.

Grubun önünde polisler kortej oluşturdu. Tencere tava çalınmasına izin vermeyen Emniyet mensupları slogan atılmasına da müsaade etmedi. Yürüyüş esnasında tencere tava çalan gruba polis müdahale etmesiyle CHP eski İl Başkanı Uzun, Engin Nur ile emniyet mensubu arasında arbede yaşandı. Kısa süreli arbedenin ardından sakinleştirilen taraflara tekrar yürüyüşe başladı. 

Bu kez ‘zamlara hayır’ sloganları atan gruba emniyet güçleri tekrar müdahalede bulundu. Uzun Sokak’ta yapılan yürüyüşe birkaç kez müdahale eden emniyet güçleri slogan atılmaması karşılığında Meydan Parkı’na kadar izin verebileceklerini söyledi. 


Kesintilere uğrayan yürüyüş Meydan Parkı’nda nihayete erdi. Meydan Parkı’na sessiz giriş yapan grup ‘hükümet istifa’ ‘zamlar nereye kadar’ sloganları atmaya başladı. Burada yapılan basın açıklamasıyla eylem son buldu. Bu sırada Meydan Parkı giriş çıkışlarında polisler güvenlik önlemi aldı.

Rabia Mollaoğlu