Trabzon’da, fındık bahçesinde başına yorgun mermi isabet etmesiyle ölen Emir Yuşa Atıcı'nın (15) ailesinin silahla sevinç gösterilerinin ortadan kalkması için başlattığı mücadele, her geçen gün büyüdü.

Olay, 11 Ağustos 2021'de Ortahisar ilçesine bağlı Yeşilbük Mahallesi'nde meydana geldi. Dedesini ziyaret etmek için İstanbul'dan Trabzon'a gelen Emir Yuşa Aıcı, ailesinin fındık topladığı bahçeye aniden düştü. Aıcı'nın başında kan olduğunu gören yakınlarının haberine gelen sağlık ekipleri, ilk müdahalenin ardından Yuşa'yı Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne kaldırdı. Yorgun merminin, sağ kulağının arkasından girip omuriliğine saplandığı belirlendi. Ameliyata alınan Atıcı kurtarılamadı. Soruşturma başlatan polis, tabancayı ateşleyen kişinin kimliğinin tespiti ve yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

yorgn mermi (5)

MÜCADELE BAŞLATTI

Emir Yuşa Atıcı'nın babası Mustafa Atıcı, silahla yapılan sevinç gösterilerini ortadan kaldırmak için mücadele başlattı. Süper Lig'de şampiyonluk yolunda ilerleyen Trabzonspor taraftarıyla görüşen Atıcı, zafer kutlamalarında ateşli silah kullanılmamasını istedi. Valilik öncülüğünde tüm kurum ve kuruluşlar ile taraftar derneklerinin destek verdiği ve özel mesajlar paylaştığı kampanya ile kentteki reklam panoları 'Mutluluğa ateş etmeyin' sloganlarıyla donatıldı; Silahlı kutlama ve eğlencelere karşı binalar ve sokaklar pankart ve bayraklarla süslendi.

Kabine bugün bir araya geliyor Kabine bugün bir araya geliyor

yorgn mermi (3)

‘TÜM TÜRKİYE’DE DEVAM ETTİRECEĞİZ’

Emir Yuşa Atıcı'nın babası Mustafa Atıcı, silahla mücadeleyi ülke geneline yaymak istediklerini belirterek, "Türkiye'nin dört bir yanında havaya ateş açmak ve silah sevincini ortadan kaldırmak için mücadelemizi başlattık. Türkiye genelinde bunu sürdürmek ve en aza indirmek. Bu yolda tüm gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

bahaettin 2

‘HORONLA KUTLAYALIM’

Sevinç gösterileri ve kutlamalarda kimsenin canının yanmasını istemediğini söyleyen kent halkından Bahaettin Kabahasanoğlu, “Kimse üzülmesin. Bir çocuğumuz veya gencimiz yaralanıp hayatını kaybetse bizim için çok büyük bir kayıp olacaktır. Bordo maviyi seven tüm dostlara seslenmek istiyorum. İnşallah o sene bu sene olacak ve çok güzel kutlayacağız. Türkiye’de 81 vilayette şampiyonluğu kutlayacak tek takımdır bordo mavi. Belki de yurt dışında bu takıma gönül veren dostlar heyecanla bugünü bekliyorlar. Afişte bahsettiği gibi mutluluğa kurşun sıkmayalım. Heyecanımızı horonla müzikle kortejlerle kutlayalım” dedi.

bahaettin 2.png 444

‘HAVAYA SİLAH ATMAK ANORMAL BİR ŞEY’

Emir Yuşa Atıcı'nın yorgun kurşunla hayatını kaybettiğini duyduğunda çok üzüldüğünü ifade eden Hüseyin Hacıoğlu, "Bir Trabzonsporlu olarak bu tür sevinçlere katılmıyorum. Eğleneceksek eğlenelim. horon kolbastı oynayarak eğlenmek silah kullanmak doğru değil afişler yeterli olur bence düğünlerde de asker gönderirken de aynısını yaparız havaya silah atmak çok anormal. Bir kemençeci gelsin horon ve kolbastı çalsınlar ama lütfen silah atmayın” dedi.