Monaco-Trabzonspor karşılaşmasının ilk 11'i belli oldu Monaco-Trabzonspor karşılaşmasının ilk 11'i belli oldu

Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çalık ve CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Beşikdüzü teleferik ile ilgili açıklamada bulundu. Milletvekili Kaya, Büyükşehir Belediyesinin teleferiği devralması ile ilgili, olarak Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun’un söylemlerine atıfta bulundu. Kaya, “Büyükşehir’in bu konuda artık elini taşın altına koyacağı noktasında söz verdiğini söyleyebiliriz. Umut ediyorum sorun çözülür, Beşikdüzü rahatlar ve o tesis Trabzon turizmine hizmet eder” dedi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BUNU ÇÖZMEK ZORUNDADIR

Murat Çalık memleketi Maçka’da partililerle ve hemşerileriyle yaptığı iftarın ardından basından kendisine gelen soruları yanıtladı. Çalık, “Beşikdüzü teleferiği ile ilgili soruya konuya vakıf olduğu kadarıyla cevap vererek “Bu konu direk Ramis Başkanı ilgilendiren bir konu. Belki vekilimiz bununla ilgili bir şey söyleyebilir. Ben sadece bununla ilgili şunu söyleyeyim. Bildiğim kadarıyla bir önceki dönem yapılmış bir ihale. İler Bankasından kredi kullanılmış. Benim bildiğim kadarıyla şuana kadar Ramis Bey’in yönettiği dönem içerisinde toplam üç yıl içerisinde normalde İller Bankasından her Başkana pay gelir,  Ramis Başkana hiç pay gelmiyor. Onun için de kendisini kutluyorum. İller Bankasından hiç ödenek almadan getirmiştir bugüne kadar belediyeyi. Onun için o kadar kıymetlidir ki bu koltuklarda hizmet etmek. Geleceği de düşünerek hizmet etmek. Siz eğer bir belediyenin kaderini sadece sizin döneminiz içerisinde değerlendirseniz olmaz. İnsanları tahakküm altına sokarsınız. Belediye bütçesinin çok üstünde bir bedelle ihale yapmıştır o dönem. İller Bankası kredisinin geri ödemesi Ramis Başkanın dönemine kalmıştır. Dolayısıyla orada teleferik meselesi bir önceki belediye başkanının Beşikdüzü’ne bırakmış olduğu bir enkazdır. Sıkıntılı bir durum. Dolayısıyla Trabzon Büyükşehir Belediyesi bunu çözmek zorundadır. Buna Büyükşehir Belediyesinin bir el atması lazım” dedi.

GÖRÜŞMELERDE SONA GELİNDİ

Teleferik sorusu üzerine söz alan Milletvekili Ahmet Kaya, Ramis Uzun’u ziyaretlerinde edindiği izlenimi nakletti. Kaya, Trabzon Büyükşehir Belediyesine teleferiğin devri ile ilgili görüşmelerde neredeyse sona gelindiğini söyleyerek, “ Biz Belediye Başkanımızı (Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun) makamında ziyaret ettik. Bu konuyla ilgili kısa bir değerlendirme de orada söz konusu oldu. Sayın Başkan Büyükşehir Belediye Başkanıyla sürekli görüşme halinde. Sanırım sorunun son raddesindeler. Çözüme çok yaklaştıklarını söyledi. Ramis Başkan AK Parti Milletvekilleriyle de görüştü. Gerçekten bu mesele artık bir an önce çözülmeli. Bir belediyeyi üç yıldır iller bankasından kredi almadan yönetebilmek gerçekten mucizevi bir şey. Ramis Başkan bu üç yılda kendisi de maaş almadı. İşçi arkadaşların mağduriyetleri oldu. Her biri çözüldü şuanda. Şuanda belediyemizin teleferiği devriyle ilgili epey bir yol alındığını Büyükşehir’in bu konuda artık elini taşın altına koyacağı noktasında söz verdiğini Ramis Başkanın bize ifadeleriyle söyleyebiliriz. Umut ediyorum sorun çözülür, Beşikdüzü rahatlar ve o tesis Trabzon turizmine hizmet eder” şeklinde konuştu.