Trabzon'da geçtiğimiz günlerde göreve yeni başlayan Kültür ve Turizm İl Müdürü Tamer Erdoğan’a Salih Cora'dan özel ziyaret gerçekleşti. Trabzon Milletvekili Salih Cora Erdoğan'a yeni görevinde başarılar diledi.

CORA “BAŞARILI İŞLERE İMZA ATILACAK”

Milletvekili Cora, “Şehrimize hoş geldiniz. Trabzon kenti tarih, kültür, sanat ve spor şehridir. Kadim bir şehir. Böyle bir şehirde sizlerin görev yapması çok anlamlı. Son zamanlarda turizmde özellikle yapılan yatırımların meyvelerinin verdiği, çok önemli bir katma değer ürettiği bir dönemden geçiyoruz. Bu manada kültür müdürlüğü görevi de önemsediğimiz makamdır. Sizlerin de geçmişteki yaptığınız çalışmaları da yakından biliyoruz. Trabzon’da hem kültür alanında hem turizm alanında çok güçlü, çok başarılı işlere imza atacağınıza inanıyoruz. Tebrik ediyoruz” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN “BURADA OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUM”

İl Kültür ve Turizm Müdür Erdoğan ise, “Ben de Trabzon’a gelmekten çok onur duydum. Karadeniz’in başkenti Trabzon. Gerek körfez ülkelerinden gelen turistlerimiz olsun, gerekse yerli turist olsun biz bunları daha en güzel şekilde nasıl ileriye taşıyacağız. Bunun çalışmalarını yapacağız. Ben çok mutluyum buraya gelmekten. Sizlerin de desteğiyle güzel işler yapacağız.” şeklinde konuştu.

TRABZON TURİZMİNİ GELİŞTİRECEK ÇALIŞMALAR

Erdoğan, şehre ilk geldiği gün sosyal medyada daha önce yaptığı paylaşımlarla muhalefetin hedef noktası olmuştu. Şehri tanıyana kadar görev süresinin de sonuna geleceği eleştirilere rağmen Erdoğan, Trabzon’un turizmdeki sorunlarını bildiği ve bunlar için nasıl bir çalışma yapılması noktasında harekete geçileceğine işaret etti.

Trabzon'da halk sonunda isyan etti! Çöp tesisinin yolu kesildi Trabzon'da halk sonunda isyan etti! Çöp tesisinin yolu kesildi

AVRUPA’DAN DA TURİST GELECEK

Erdoğan, Trabzon’a yalnız Körfez ülkelerinden değil, Avrupa’dan da turist çekmek için yapılacak çalışmalara dikkat çekti.